Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Monster of the Deep: Final Fantasy XV (PS4)

Monster of the Deep: Final Fantasy XV PS4

Spin-off gry Final Fantasy XV wydanej w 2016 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, przeznaczony dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Zręcznościowe | FPP | wędkarstwo | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Monster of the Deep: Final Fantasy XV (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

21listopada2017

21listopada2017

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster of the Deep: Final Fantasy XV to spin-off gry RPG Final Fantasy XV z 2016 roku. Tytuł przeznaczony jest na platformę PlayStation 4, a do działania wymaga gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Jest to pierwszy projekt VR od firmy Square Enix; początkowo miał być pierwszoosobową strzelanką, ostatecznie jednak zdecydowano się obrać zupełnie inny kierunek.

Fabuła

Gra opowiada o przygodach bohaterów znanych z Final Fantasy XV – Noctisa Lucisa Caeluma oraz jego trzech kompanów, Gladiolusa, Ignisa i Prompto. Przemierzają oni świat Eos, polując na tytułowego potwora, zamieszkującego któryś z akwenów.

Mechanika

W grze Final Fantasy XV mogliśmy brać udział w minigierce polegającej na łowieniu ryb – była to jedna ze zdolności Noctisa. Square Enix postanowiło rozwinąć ten pomysł, tworząc swego rodzaju symulator wędkarstwa w postaci Monster of the Deep: Final Fantasy XV. Podczas rozgrywki musimy wykonywać standardowe dla tej formy rozrywki rzeczy – zarzucać przynętę, zacinać, gdy ryba zaczyna brać oraz walczyć z nią, gdy stara się uwolnić, ciągnąc żyłkę i pływając we wszystkie strony. Oprócz tego deweloperzy przygotowali dodatkowe atrakcje. Np. przed przystąpieniem do łowienia możemy przeskanować jezioro specjalnym urządzeniem, sprawdzając w ten sposób, czy możemy w ogóle liczyć na dużą sztukę. Ponadto po udanych połowach siadamy razem z towarzyszami przy ognisku i słuchamy pogaduszek, przy okazji konsumując przyrządzone ryby.

Kwestie techniczne

Monster of the Deep: Final Fantasy XV trzyma się stylistyki zaprezentowanej w pierwowzorze. Oczywiście gra została odpowiednio przystosowana do gogli VR – nie przemierzamy otwartego świata, a całą rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Monster of the Deep: Final Fantasy XV

Klasyfikacja PEGI Monster of the Deep: Final Fantasy XV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.
Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12
Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12

wiadomość9 lutego 2017

Kompendium zawiera wszystkie podstawowe informacje dotyczące gry Final Fantasy XV, a także jej dodatków oraz aktualizacji, które systematycznie pojawiają się od czasu premiery w 2016 roku. Produkcja jest kolejną odsłoną najpopularniejszego cyklu jRPG, za którego powstanie odpowiada firma Square Enix.

Monster of the Deep: Final Fantasy XV - zapowiedziano spin-off FFXV dla PlayStation VR

wiadomość13 czerwca 2017

Posiadacze gogli PlayStation VR będą mogli pobawić się w grze Monster of the Deep: Final Fantasy XV - spin-offie popularnej produkcji z 2016 roku. Tytuł skupi się na... łowieniu ryb.