Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS4
Okładka Fishing Sim World (PC)

Fishing Sim World

Symulator wędkarstwa opracowany przez studio Dovetail Games. Fishing Sim World zabiera nas do siedmiu malowniczych lokacji, w których staramy się złowić osiemnaście gatunków ryb, korzystając z licencjonowanego wyposażenia.

Symulacje | wędkarstwo | multiplayer

Okładka Fishing Sim World (PC)

data premiery gry:

18wrz2018

PC PS4 XONE

Fishing Sim World jest poświęconą wędkarstwu grą symulacyjną opracowaną przez studio Dovetail Games; mowa o zespole, w którego portfolio można znaleźć zarówno pokrewne gatunkowo Euro Fishing, jak i słynną serię Train Simulator (wcześniej znaną pod nazwą RailWorks). Opisywana produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE.

Mechanika

Fishing Sim World pozwala oddać się wędkarstwu między innymi na wodach amerykańskich Lake Boulder oraz Lake Johnson, francuskiej Gigantiki czy choćby brytyjskiego Grand Union Canal. W każdej z siedmiu lokacji znajdziemy zróżnicowane stanowiska przygotowane z myślą tak o początkujących, jak i doświadczonych wędkarzach. Ponadto w każdej chwili możemy skorzystać z łodzi (dwa z dostępnych modeli są sygnowane logo marki Bass Cat Boats), by po aktywacji sonaru znaleźć idealne miejsce do zarzucenia przynęty.

Łącznie na złowienie czeka tu osiemnaście gatunków ryb (na czele z karpiami, szczupakami i bassami mało- oraz wielkogębowymi) kontrolowanych przez zaawansowaną sztuczną inteligencję; chcąc odnosić sukcesy, musimy poznać ich reakcje (chociażby na temperaturę wody) i przyzwyczajenia. Zmagania są uatrakcyjniane przez zmienne warunki atmosferyczne, którymi należy się kierować przy doborze stanowisk łowieckich oraz sprzętu. Twórcy oddają do naszej dyspozycji szeroki wachlarz wyposażenia obejmujący wędki, kołowrotki, przypony oraz przynęty; wśród producentów można znaleźć między innymi takie firmy, jak Duckett Fishing, Fitzgerald Fishing, Korda, RidgeMonkey, a także Delkim.

Tryby gry

Fishing Sim World pozwala tak na rozgrywkę w pojedynkę, jak i na multiplayerową zabawę w towarzystwie trójki (na konsolach) lub siódemki (na komputerach osobistych) innych graczy. Poza tym miłośnicy wędkarstwa mogą ze sobą konkurować w ramach tak zwanej The Dovetail Fishing League.

Kwestie techniczne

Fishing Sim World na platformie PC, PS4 i XONE może się pochwalić trójwymiarową grafiką wysokiej jakości. Na uwagę zasługuje zwłaszcza realistycznie animowana woda, choć podobać się może również bogate w detale otoczenie i pełna szczegółów roślinność porastająca tereny nadbrzeżne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 141,99 PLN

Gry podobne do Fishing Sim World

Klasyfikacja PEGI Fishing Sim World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Fishing Sim World

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Quad Core 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8 64-bit

PC
PS4
XONE