Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXSXXONEPS5Switch
Okładka WRC 9 (PC)
OkładkaWRC 9 (PC)

WRC 9

Dziewiąta odsłona cyklu licencjonowanych gier wyścigowych poświęconych rajdom samochodowym. W WRC 9 bierzemy udział w rajdowym sezonie 2020, zasiadając za kierownicą samochodów starszych i nowszych, by walczyć o zwycięstwo z prawdziwymi kierowcami.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

WRC 9 Premiera

3wrz2020

PC PS4 XONE

10lis2020

XSX

12lis2020

PS5

11mar2021

Switch

Gry podobne do WRC 9

DiRT Rally 2.0

V-Rally 4

DiRT 3

WRC 9 to dziewiąta część serii gier wyścigowych poświęconych rajdom samochodowym. Wydaniem zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma Nacon, natomiast za jej stworzeniem stoi studio Kylotonn, czyli autorzy kilku wcześniejszych odsłon cyklu, a także takich tytułów, jak V-Rally 4 bądź FlatOut 4: Total Insanity).

Mechanika

W WRC 9 bierzemy udział w rajdach samochodowych, walcząc o zwycięstwo nie tylko w tytułowej klasie WRC, lecz również w konkurencjach spod szyldu WRC 2, WRC 3 oraz Junior WRC. Oprócz pięćdziesięciu oficjalnych zespołów z sezonu 2020 prawdziwych zmagań, w grze pojawia się piętnaście samochodów, które w jakiś sposób zapisały się na kartach historii World Rally Championship. Wśród dostępnych rajdów można znaleźć trzy nowe, czyli Rajd Safari, Rajd Japonii oraz Rajd Nowej Zelandii.

Na tle WRC 8 opisywana produkcja wyróżnia się przede wszystkim dzięki udoskonalonemu modelowi jazdy. Dokładając starań, by uczynić go możliwie najbardziej realistycznym, autorzy pochylili się nad kwestiami związanymi z pracą zawieszenia samochodów, hamowaniem oraz przenoszeniem masy na różnych rodzajach podłoża i w zróżnicowanych warunkach.

Tryby gry

Filarem gry WRC 9 jest tryb kariery, gdzie staramy się zostać mistrzem świata w rajdach samochodowych. Jednocześnie zarządzamy naszym zespołem, na który składa się sztab mechaników, inżynierów, medyków i meteorologów. Choć oparto go na rozwiązaniach wypracowanych na potrzeby poprzedniej części serii, całość rozbudowano między innymi o większe możliwości kontroli i rozwoju personelu czy garść nowych wydarzeń w kalendarzu. Ponadto na sprawdzenie czeka tu rozbudowany multiplayer, w którym możemy spróbować swoich sił w walce z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Pracując nad grą WRC 9, autorzy pochylili się nad jej warstwą dźwiękową, dzięki czemu poszczególne samochody wydają realistyczne odgłosy (na czele z warkotem silników). Usprawnień doczekała się również oprawa graficzna, a dzięki licencji FIA na ekranie widzimy nie tylko prawdziwych kierowców i samochody, lecz także reklamy sponsorów promujących się za pośrednictwem prawdziwych rajdów.

Ostatnia modyfikacja 3 września 2020

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 656 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,8 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

WRC 9 cena w dniu premiery: 149,00 PLN

Klasyfikacja PEGI WRC 9

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

WRC 9 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / 2 GB Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 10
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-6700 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 590 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 10
PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX