Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2020, 19:29

autor: Vergil

WRC 9, WRC 10 i WRC 11 zapowiedziane. Gry zmierzają na PS5 i XSX

Seria WRC doczeka się co najmniej trzech nowych odsłon. Firma Nacon zapowiedziała, że pierwsza z nich, czyli WRC 9, zadebiutuje na początku września, a w późniejszym terminie trafi na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X.

W SKRÓCIE:
  1. Nacon zapowiedział trzy nowe części serii WRC;
  2. WRC 9 zadebiutuje 3 września na PC, PS4 i Xboksie One, a później trafi też na Nintendo Switch, PS5 oraz Xboksa Series X;
  3. oprócz wprowadzenia trzech nowych rajdów studio Kylotonn wzięło na warsztat tryb kariery, model jazdy oraz warstwę dźwiękową.

Firma Nacon (wcześniej znana jako Bigben Interactive) zapowiedziała grę WRC 9. Produkcja, nad którą pracuje studio Kylotonn, 3 września zadebiutuje na komputerach osobistych (Epic Games Store), PlayStation 4 oraz Xboksie One. Ponadto tytuł „w późniejszym terminie” ma trafić również na Nintendo Switch, a także na Xboksa Series X oraz PlayStation 5. Na tym jednak nie koniec, gdyż wydawca przedłużył do 2022 roku umowę z WRC Promoter sprawującym pieczę nad komercyjnym aspektem FIA World Rally Championship. Dzięki temu już teraz dowiedzieliśmy się, że seria WRC doczeka się dziesiątej i jedenastej odsłony.

Co zaś tyczy się gry WRC 9 – Nacon podzielił się konkretami na temat zawartości tego projektu, jednak nim przejdziemy do ich omówienia, rzućmy okiem na jego pierwszy zwiastun.

Zacznijmy od tego, że filarem gry WRC 9 ponownie będzie rozbudowany tryb kariery, który ma czerpać garściami z tego, co autorzy przygotowali na potrzeby ósmej odsłony cyklu. Całość będzie jednak mocniej powiązana z prawdziwym World Rally Championship, a wśród usprawnień prym wiodą nowe wydarzenia w kalendarzu, większe możliwości rozwoju naszego zespołu oraz dość enigmatyczne „ulepszone mechanizmy rozgrywki”.

Na liście dostępnych rajdów pojawią się trzy nowe, czyli Rajd Safari, podczas którego będziemy zmagać się z wszechobecnym piaskiem, Rajd Japonii pełen ostrych zakrętów i asfaltowych dróg oraz Rajd Nowej Zelandii toczony w wyjątkowo malowniczych okolicznościach przyrody. Poza tym w grze pojawią się dwa inne rajdy, które zostaną odpowiednio podrasowane na potrzeby omawianej produkcji.

Czym jednak byłyby zmagania w terenie bez odpowiednich aut? W WRC 9 otrzymamy do dyspozycji pięćdziesiąt oficjalnych zespołów z klas WRC, WRC 2, WRC 3 oraz Junior WRC. Ponadto autorzy udostępnią nam piętnaście bonusowych pojazdów, które w jakiś sposób zapisały się na kartach historii World Rally Championship. Warto jeszcze dodać, że twórcy wzięli na warsztat model jazdy, który ma w realistyczny sposób odzwierciedlać aspekty związane z pracą zawieszenia, hamowaniem oraz przenoszeniem masy, skutkując odpowiednim zachowaniem poszczególnych samochodów na różnych rodzajach podłoża i w zróżnicowanych warunkach. Zadowoleni powinni być również miłośnicy warkotu silników, gdyż autorzy poświęcają podobno specjalną uwagę kwestii dźwięku.

WRC 9, WRC 10 i WRC 11 zapowiedziane. Gry zmierzają na PS5 i XSX - ilustracja #1
WRC 9 trafi na PC oraz konsole obecnej i przyszłej generacji. Na obrazku – wydana w zeszłym roku gra WRC 8.
  1. Oficjalna strona internetowa serii WRC