Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2020, 19:11

GTA 4 bez Games for Windows - darmowa aktualizacja dla posiadaczy gry na Steamie

Od dzisiaj posiadacze GTA IV lub samego dodatku Episodes from Liberty City na Steamie otrzymają darmową aktualizację gry do wersji Complete Edition. Produkcja powróci do faktycznej sprzedaży 24 marca.

GTA 4 bez Games for Windows - darmowa aktualizacja dla posiadaczy gry na Steamie - ilustracja #1
Darmowa aktualizacja dla posiadaczy GTA IV.

W styczniu tego roku dowiedzieliśmy się, że na platformie Steam wstrzymano sprzedaż gry Grand Theft Auto IV. Powodem takiej sytuacji był brak wsparcia ze strony firmy Microsoft dla platformy Games for Windows Live, co uniemożliwiło generowanie nowych kluczy. Jednakże już w połowie lutego poinformowano, że sprawa zostanie rozwiązana jak najszybciej. Gra wróci do sprzedaży 24 marca 2020 roku, a nie tak jak zapowiadano – 19 marca. Natomiast od dzisiaj posiadacze GTA IV lub samego osobnego dodatku Episodes from Liberty City na Steamie otrzymają darmową aktualizację do edycji Complete Edition (zawierającej obie wspomniane produkcje), którą będą mogli już normalnie uruchomić.

Niestety, aby gra pojawiła się ponownie firma Rockstar Games musiała pozbyć się jej problematycznych elementów powiązanych z platformą Games for Windows Live, które doprowadziły do wstrzymania sprzedaży, tj. trybu multiplayer oraz sieciowych rankingów. Co więcej, warto zaznaczyć, że osoby z wydaniem ze sklepu Games for Windows Live Digital Store będą mogły przenieść swoją wersję na Rockstar Games Launcher za pomocą konta Social Link (dopiero od kwietnia 2020 roku). Niewykorzystane klucze z edycji pudełkowej GTA IV pozwolą na aktywację Complete Edition (od 24 marca).