Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2020, 20:52

Rockstar oficjalnie o powodach zniknięcia GTA 4 ze Steama

Poznaliśmy powód, dla którego GTA IV nie da się już kupić na Steamie. Okazuje się, iż wszystkiemu winny jest fakt, że pecetowa wersja produkcji powstała z myślą o niewspieranej już platformie Games for Windows Live. Obecnie studio Rockstar Games szuka rozwiązania zaistniałej sytuacji.

Poznaliśmy powody wstrzymania sprzedaży GTA IV. - Rockstar oficjalnie o powodach zniknięcia GTA 4 ze Steama - wiadomość - 2020-01-14
Poznaliśmy powody wstrzymania sprzedaży GTA IV.

Dwa dni temu pisaliśmy o wstrzymaniu sprzedaży GTA IV na platformie Steam. Dziś poznaliśmy przyczynę tego stanu rzeczy. Jak się okazuje, winna zaistniałej sytuacji jest niedziałająca już platforma Games for Windows Live, na którą pierwotnie powstała pecetowa wersja hitu od Rockstara. Przedstawiciele studia zapewniają, że szukają rozwiązania.

Informacji na ten temat udzielił serwisowi The Verge rzecznik prasowy Rockstara. Przyznał on, że brak wsparcia dla platformy Games for Windows Live uniemożliwił generowanie kluczy do GTA IV i dalsze prowadzenie sprzedaży.

Grand Theft Auto IV zostało pierwotnie opracowane na Games for Windows Live. Ponieważ Microsoft nie obsługuje już tej platformy, nie jest możliwe wygenerowanie dodatkowych kluczy potrzebnych do kontynuowania sprzedaży obecnej wersji gry. Szukamy innych możliwości dystrybucji GTA IV na PC i podamy więcej informacji tak szybko, jak to możliwe.

Każdemu zainteresowanemu zakupem GTA IV na ten moment pozostaje jedynie oczekiwanie na powrót produkcji do sprzedaży. Nie wiadomo bowiem, jak dużo czasu zajmie uporanie się z problemem.

Warto wspomnieć, że Games for Windows Live to platforma dystrybucji cyfrowej, która była rozwijana przez Microsoft. W 2013 roku gigant z Redmond powoli zaczął zaprzestawać jej wspierania, począwszy od zamknięcia Marketplace. Od tego czasu część produkcji (w tym między innymi BioShock 2) otrzymało aktualizacje, uniezależniające je od umierającej usługi.