Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2020, 08:40

GTA 4 już nie kupicie na Steamie

Od wczoraj nie da się kupić GTA IV na Steamie. Produkcja nadal widnieje w sklepie, ale bez opcji zakupu. Dotyczy to zarówno standardowej, jak i kompletnej edycji. Nie znamy powodów takiej sytuacji, a Rockstar nie podzielił się z graczami żadnym oficjalnym komunikatem.

GTA IV nie kupicie na Steamie. Powód: nieznany. - GTA 4 już nie kupicie na Steamie - wiadomość - 2020-01-11
GTA IV nie kupicie na Steamie. Powód: nieznany.

Jeśli z jakichś powodów zwlekaliście z kupnem Grand Theft Auto IV na platformie Steam, to może się okazać, że przegapiliście okazję, by w ogóle dostać tam grę. Od wczoraj, z nieznanych powodów, w sklepie nie można nabyć GTA IV. To o tyle zastanawiające, że karta produktu (zarówno w standardowej, jak i kompletnej edycji) nadal widnieje na stronie, ale z wyłączoną opcją zakupu. Żeby było jeszcze ciekawiej, nie dotyczy to pakietu DLC pod tytułem Episodes from Liberty City, który nadal jest w sprzedaży. O całej sprawie doniósł użytkownik Twittera o pseudonimie Pixelbuster.

Rockstar nie odniósł się oficjalnie do tej sytuacji, dlatego w sieci pojawiło się sporo spekulacji na temat powodu, dla którego nie można już kupić GTA IV na Steamie. Jedną z teorii jest wygaśnięcie licencji na muzykę z wirtualnej radiostacji. Na szczęście, jeśli posiadacie tytuł w bibliotece, to nadal możecie go pobrać. Jeśli nie... cóż, chyba macie pecha (przynajmniej do momentu wyjaśnienia sprawy i ewentualnego powrotu możliwości zakupu). Warto dodać, że GTA IV nadal kupicie w sklepach Xboksa i PlayStation, i tytuł wciąż jest dostępny na stronie Humble Store.

Na wyjaśnienie zniknięcia opcji zakupu GTA IV na Steamie pewnie będziemy musieli chwilę poczekać, o ile w ogóle się doczekamy. Przypomnijmy, że produkcja ukazała się 29 kwietnia 2008 roku na PS3 i Xboksie 360, a 2 grudnia tego samego roku na PC.

  1. Oficjalna strona internetowa gry GTA IV
  2. GTA IV - recenzja gry
  3. GTA IV - poradnik do gry