Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2020, 13:54

autor: Adrian Werner

GTA 4 wraca na Steama, ale bez multiplayera i części muzyki

Wkrótce do sprzedaży powróci GTA 4. Gra trafi do dystrybucji w serwisach Steam i Rockstar Games Launcher jako Grand Theft Auto IV: Complete Edition. Ta wersja pozbawiona będzie usługi Games for Windows Live, ale przy okazji straci również multiplayer i część muzyki.

GTA 4 wraca na Steama, ale bez multiplayera i części muzyki - ilustracja #1
Niko Bellic powróci, ale lekko odchudzony.
Grand Theft Auto IV: Complete Edition to:
  1. GTA 4 plus Episodes from Liberty City,
  2. usunięte Games for Windows Live,
  3. brak multiplayera i sieciowych rankingów,
  4. wycięte niektóre stacje radiowe.

W zeszłym miesiącu ma Steamie wstrzymano sprzedaży gry Grand Theft Auto IV oraz samodzielnego pakietu dodatków Episodes from Liberty City. Powodem był brak wsparcia ze strony firmy Microsoft dla platformy Games for Windows Live, co uniemożliwiło generowanie nowych kluczy. Wiadomo było, że sytuacja ta jest tymczasowa i wkrótce przebój powróci do dystrybucji. Teraz wiemy wreszcie, na jakich warunkach. Dobra nowina jest taka, że GTA 4 wkrótce ponownie będzie można kupić. Zła – że przebój powróci w okrojonej formie.

19 marca na Steama i Rockstar Games Launcher trafi Grand Theft Auto IV: Complete Edition, czyli zestaw zawierający podstawową wersję GTA 4 oraz pakiet Episodes from Liberty City. W porównaniu z wcześniej dostępnymi wersjami z produkcji zostanie usunięta platforma Games for Windows Live. Zachowana za to zostanie kompatybilność ze starymi zapisami stanu gry.

Niestety, przy okazji dokonane zostaną poważne cięcia w zawartości. Grand Theft Auto IV: Complete Edition utraci tryb multiplayer i sieciowe rankingi. Ponadto z gry usunięte zostaną stacje radiowe RamJam FM, Self-Actualization FM oraz Vice City FM. To ostatnie jest tylko czasowym rozwiązaniem i możemy się spodziewać, że stacje w przyszłości powrócą, ale na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Jeśli macie grę na Steamie, to zostanie ona za darmo zaktualizowana do Grand Theft Auto IV: Complete Edition. Osoby z wydaniem ze sklepu Games for Windows Live Digital Store będą mogły przenieść swoją wersję na Rockstar Games Launcher za pomocą konta Social Link. Niewykorzystane klucze z edycji pudełkowej GTA 4 pozwolą na aktywację Complete Edition.

Co ważne, nawet jeśli posiadamy tylko Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, które jest samodzielną produkcją zawierającą dodatki The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony, to i tak otrzymamy pełną wersję GTA 4 po przestawieniu się na Complete Edition. Niestety, wszystko wskazuje na to, że przesiadka ta będzie obowiązkowa i zabraknie możliwości pozostania przy starych wersjach.

  1. Rockstar Games – oficjalna strona
  2. Grand Theft Auto IV - recenzja gry
  3. Grand Theft Auto IV - poradnik do gry