Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2020, 13:40

autor: qjin

Biomutant na ukończeniu – twórcy uspokajają

Studio Experiment 101 postanowiło uspokoić graczy obawiających się o los gry Biomutant. Jak się okazuje, prace nad RPG-iem akcji z otwartym, postapokaliptycznym światem nie tylko przebiegają sprawnie, ale także znajdują się na ostatnim etapie produkcyjnym. Wciąż jednak nie poznaliśmy daty premiery.

Gracze, którzy obawiali się anulowania Biomutant, mogą spać spokojnie. - Biomutant na ukończeniu – twórcy uspokajają - wiadomość - 2020-02-20
Gracze, którzy obawiali się anulowania Biomutant, mogą spać spokojnie.

W ostatnich miesiącach nieco ucichło o grze Biomutant. Pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że premiera została opóźniona i od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Nadal nie poznaliśmy dokładnej daty wydania, gdyż twórcy nie są gotowi, by ją ujawnić. Tytuł miał ukazać się przed końcem 2019 roku, ale według najnowszych założeń wyjdzie w okresie między kwietniem 2020 roku a marcem 2021 roku. Studio Experiment 101 postanowiło odnieść się do obaw części graczy i uspokoić fanów na Twitterze, informując, że prace nad Biomutant mają się dobrze, zmierzają ku końcowi i twórcy robią, co w ich mocy, by wydać dobrą produkcję:

Wiemy, że wielu zastanawia się, czy gra nadal znajduje się w produkcji. Możemy przyznać, że nigdy wcześniej nie pracowaliśmy tak ciężko jak obecnie.

Robimy wszystko, by stworzyć jak najlepszą grę, nad jaką kiedykolwiek pracowaliśmy, która dostarczy sporo przyjemności i będzie na tyle dobra, na ile to możliwe.

Możemy mieć tylko nadzieję, że nadal będziecie nas wspierać i wykażecie cierpliwość do czasu, gdy ukończymy ostatnie fazy etapu produkcyjnego.

Ci z Was, którzy zdają sobie sprawę z tego, jak powstają gry, wiedzą, że praca nad ich ukończeniem jest długa, mozolna i nieprzewidywalna. Skala, rozbudowanie i długość Biomutant mówią same za siebie.

Ujawnimy datę premiery tak szybko, jak będzie to możliwe – wtedy, gdy studio będzie miało pewność, że dotrzyma ustalonego terminu i gra będzie gotowa w tym czasie.

Jeszcze raz dziękujemy za zrozumienie, wsparcie i wykazywanie entuzjazmu względem naszej gry.

Biomutant zaoferuje dynamiczną walkę. - Biomutant na ukończeniu – twórcy uspokajają - wiadomość - 2020-02-20
Biomutant zaoferuje dynamiczną walkę.

Biomutant jest debiutanckim tytułem założonego w 2015 roku studia Experiment 101. Twórcy od razu rzucili się na głęboką wodę, tworząc RPG akcji w rozległym świecie, więc nic dziwnego, że prace się przeciągają. W tak dużym tytule może wiele rzeczy pójść źle, więc autorzy, którzy pracowali wcześniej nad m.in. Mad Maksem i Just Cause, zdają sobie sprawę, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w jego powstanie. Tym bardziej że mamy do czynienia z nową marką, więc liczy się dobre pierwsze wrażenie. O tym, jak wygląda rozgrywka Biomutant, możecie przekonać się, oglądając chociażby gameplay z ubiegłorocznych targów gamescom.

Gra ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wydawcą Biomutant jest firma THQ Nordic, która uznała, że w tej marce tkwi potencjał i postanowiła kupić studio w listopadzie 2017 roku. Na poznanie rezultatu prac musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Biomutant

Biomutant