Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2020, 20:49

Licencja WRC w rękach Codemasters. Nowy DiRT Rally w 2023 roku

Firma Codemasters podpisała ekskluzywną umowę z organizacją FIA. W ramach niej brytyjskie studio stworzy gry na licencji WRC w latach 2023-2027. Przy okazji zdradzono termin premiery nowej odsłony serii DiRT Rally.

Licencja WRC w rękach Codemasters. Nowy DiRT Rally w 2023 roku - ilustracja #1
Codemasters będzie nowym deweloperem odpowiedzialnym za gry na licencji WRC.

Niedawna zapowiedź DiRT 5 to zaledwie część rajdowych planów Codemasters. Firma podpisała ekskluzywną umowę z organizacją FIA na stworzenie gry na licencji Rajdowych mistrzostw świata (WRC; podajemy za serwisem GamesIndustry.biz). Nie będzie to kolejna odsłona cyklu WRC – ten otrzyma jeszcze dwie odsłony, z których pierwsza zadebiutuje 3 września. Dopiero w 2022 roku straci ważność umowa FIA z Bigben Interactive, wydawcą serii, a w następnym zaczną się ukazywać pierwsze gry Codemasters sygnowane logo WRC, wliczając w to zarówno produkcje na platformy stacjonarne, jak i urządzenia mobilne. Pierwsza odsłona nowego cyklu ukaże się w roku fiskalnym, który zakończy się 31 marca 2024 roku, a następne części będą wydawane przez kolejne trzy lata. Ponadto Codemasters ma dbać o rozwój sceny e-sportowej marki.

To jednak nie wszystko, bo informacja prasowa mówi też o innym projekcie, o którym słyszeliśmy jakiś czas temu. Mowa o nowej odsłonie serii DiRT, tworzonej przez główne studio odpowiadające za markę (DiRT 5 tworzy osobny deweloper w ramach Codemasters). Jak czytamy, zespół pracuje nad kolejnym DiRT Rally, które ukaże się jeszcze przed debiutem tytułu brytyjskiego dewelopera na licencji WRC. Wygląda więc na to, że fani wyścigów nie będą się nudzić w najbliższych latach.