Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2020, 19:04

DiRT - Codemasters szykuje zapowiedź kolejnej odsłony

Firma Codemasters ujawniła istnienie dwóch kolejnych gier z cyklu DiRT. Pierwsza z nich to poboczna odsłona cykluserii, którą poznamy już wkrótce.

DiRT - Codemasters szykuje zapowiedź kolejnej odsłony - ilustracja #1
Seria DiRT doczeka się kolejnych odsłon, w tym nowego spin-offa.

Ponad rok temu zadebiutowała najnowsza część wyścigowego cyklu DiRT firmy Codemasters – DiRT Rally 2.0. Najwyraźniej wkrótce dowiemy się, co nowego szykuje dla nas brytyjski deweloper w ramach marki. Twórcy opublikowali list do graczy ostatniej odsłony serii, w którym wspomnieli o dwóch nowych grach sygnowanych logo DiRT. Pierwsza z nich ma zostać ujawniona wkrótce, przy czym nie opracowują jej twórcy serii, lecz osobne studio w ramach Codemasters. List zdaje się sugerować, że będzie to nieco odmienna produkcja od głównych odsłon cyklu, co potwierdzają dzisiejsze wpisy na Twitterze wydawcy oraz marki, którym towarzyszy zmiana zdjęcia profilowego z grafiki DiRT Rally 2.0 na ogólne logo cyklu. Być może chodzi o kontynuację zręcznościowego, nieco zapomnianego DiRT Showdown? A może o zupełnie nowy projekt?

Główne studio również nie próżnuje. Zespół pracuje nad pełnoprawną odsłoną cyklu DiRT Rally i ponoć szykuje coś naprawdę ekscytującego dla fanów. Niestety, w liście wyraźnie zaznaczono, że nie powinniśmy się spodziewać doniesień na temat tego projektu jeszcze przez długi czas. Deweloperzy nie przewidują też kolejnych sezonów (tj. pakietów zawartości) do DiRT Rally 2.0, aczkolwiek wciąż będą pojawiać się dzienne, tygodniowe i miesięczne wyzwania oraz pomniejsze aktualizacje.