Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2006, 10:32

The Elder Scrolls IV: Oblivion - czy jest szansa na duże rozszerzenie?

Potwierdzona wczoraj przez firmę Bethesda Softworks LLC informacja o premierze rozszerzonej wersji The Elder Scrolls IV: Oblivion na konsolę PlayStation 3, wywołała ożywione dyskusje fanów dotyczące ewentualnej publikacji dużego dodatku do już istniejących edycji programu. Chociaż na razie twórcy gry milczą w tej sprawie, szansa na rozszerzenie jest i to duża...

Potwierdzona wczoraj przez firmę Bethesda Softworks LLC informacja o premierze rozszerzonej wersji The Elder Scrolls IV: Oblivion na konsolę PlayStation 3, wywołała ożywione dyskusje fanów dotyczące ewentualnej publikacji dużego dodatku do już istniejących edycji programu. Chociaż na razie twórcy gry milczą w tej sprawie, szansa na rozszerzenie jest i to duża...

The Elder Scrolls IV: Oblivion - czy jest szansa na duże rozszerzenie? - ilustracja #1

W drugim tygodniu września mogliście przeczytać na łamach naszego serwisu informację, w której powiadomiliśmy Was o rozpoczęciu przedsprzedaży dodatku o nazwie Knights of the White Stallion w internetowym sklepie GameStop. Twórcy gry bardzo szybko zareagowali na te rewelacje i zdementowali pogłoski o rzekomych pracach nad rozszerzeniem. Sprawa mogłaby w tym momencie zostać raz na zawsze zamknięta, ale sprytni fani odkryli w tym samym czasie, że firma Bethesda Softworks LLC zarejestrowała w amerykańskim Urzędzie Patentowym dwa nowe tytuły: Shivering Isles oraz Knights of the Nine.

The Elder Scrolls IV: Oblivion - czy jest szansa na duże rozszerzenie? - ilustracja #2

Żeby powiązać wszystkie fakty, należy przyjrzeć się treści artykułu w amerykańskim czasopiśmie Official PlayStation Magazine. Mowa w nim o rozszerzonej wersji gry na konsolę PlayStation 3, która zawierać będzie nieznaną w pierwowzorze gildię, nazwaną... Knights of the Nine. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że pierwszy duży dodatek miałby wyrównać różnice pomiędzy wersjami na wszystkie platformy, jest wielce prawdopodobne, że zadanie to spadnie na barki programu Knights of the Nine, dostępnego dla użytkowników konsoli Xbox 360 oraz PC. Tytuł jest już zarejestrowany w Urzędzie Patentowym, więc problemu z jego ewentualną publikacją nie będzie.

The Elder Scrolls IV: Oblivion - czy jest szansa na duże rozszerzenie? - ilustracja #3

Kolejnym mocnym punktem przemawiającym za powstaniem dodatku są informacje pochodzące ze sklepu internetowego GameStop, o których wspomnieliśmy powyżej. Bez względu na to co mruczą pod nosem przedstawiciele firmy Bethesda Softworks LLC, negując istnienie dodatku, wieści te wydają się być bardzo prawdopodobne. Rozszerzenie Knights of the White Stallion miało ukazać się na rynku w październiku bieżącego roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie co wersja na nową konsolę firmy Sony. Informacja została co prawda zdementowana przez twórców gry, ale przypominamy, że ten sam sklep jako pierwszy zapowiedział wydanie konwersji na konsolę PlayStation 3. W chwili, gdy ta ostatnia wiadomość ujrzała światło dzienne, czyli w lipcu bieżącego roku, Bethesda Softworks LLC także konsekwentnie jej zaprzeczała. Prawda wyszła na jaw dopiero wczoraj. Okazało się, że GameStop miał rację dwa miesiące temu. Dlaczego nie miałby mieć jej teraz?

The Elder Scrolls IV: Oblivion - czy jest szansa na duże rozszerzenie? - ilustracja #4

Jestem święcie przekonany, że dodatek o nazwie Knights of the Nine zadebiutuje na rynku już niebawem. Moim zdaniem twórcy gry tradycyjnie potrzymają fanów w niepewności, by w ostatnim momencie oznajmić, że rozszerzenie istnieje. Czy tak się stanie, przekonamy się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.