Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2006, 09:09

autor: eLKaeR

Rajd po rosyjskich bezdrożach

W minioną środę zakończyła się tegoroczna edycja rajdu, zwanego z rosyjska Ekspidicija Trofi. Taką samą nazwę nosi nowa pecetowa gra z katalogu moskiewskiej firmy 1C. Pozycja owa dostępna jest już na sklepowych półkach w ojczyźnie Mikołaja Gogola, a wkrótce może trafić do krajów zachodnich pod eksportowym tytułem Expedition Trophy.

Rajd po rosyjskich bezdrożach - ilustracja #1 W minioną środę zakończyła się tegoroczna edycja rajdu, zwanego z rosyjska Ekspidicija Trofi. Taką samą nazwę nosi nowa pecetowa gra z katalogu moskiewskiej firmy 1C. Pozycja owa dostępna jest już na sklepowych półkach w ojczyźnie Mikołaja Gogola, a wkrótce może trafić do krajów zachodnich pod eksportowym tytułem Expedition Trophy.

Rajd po rosyjskich bezdrożach - ilustracja #2 Przed przystąpieniem do zabawy należy wybrać jedną spośród dwudziestu załóg, pochodzących z różnych zakątków globu ziemskiego (np. z Moskwy, Nowosybirska, Kijowa i Pragi). Następnie ruszamy już na tułaczkę po bezdrożach za kierownicą jednego z dziesięciu rodzajów samochodów z napędem na cztery koła. Każdą z maszyn można poddawać pewnym modyfikacjom (dobranie typu ogumienia, ustawienie hamulców etc.), aby przystosowywać ją do zmiennych warunków terenowych i pogodowych.

Rajd po rosyjskich bezdrożach - ilustracja #3 Wirtualny rajd na transkontynentalnej trasie Murmańsk-Władywostok (około szesnaście tysięcy kilometrów) podzielony jest na sześć etapów, składających się łącznie z sześćdziesięciu odcinków specjalnych. Podczas jazdy (zarówno w dzień, jak i w nocy) doświadczamy m.in. zamieci śnieżnych i gołoledzi oraz wpadamy w błotniste rowy. Ponadto autorzy gry dodali do niej materiał filmowy, dokumentujący rzeczywiste zmagania uczestników ET.