Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2007, 13:40

autor: Basza

Premiera Lost Odyssey pod koniec roku, anglojęzyczny Blue Dragon w sierpniu

Podczas tegorocznej imprezy Game Developers Conference przedstawiciele firmy Mistwalker Studios opublikowali dokładne daty premiery dwóch gier, nad którymi obecnie pracują.

Podczas tegorocznej imprezy Game Developers Conference przedstawiciele firmy Mistwalker Studios opublikowali dokładne daty premiery dwóch gier, nad którymi obecnie pracują.

Premiera Lost Odyssey pod koniec roku, anglojęzyczny Blue Dragon w sierpniu - ilustracja #1

Co prawda światowa premiera gry Blue Dragon odbyła się już kilka miesięcy temu, bowiem tytuł ten pojawił się 7 grudnia ubiegłego roku w kraju Kwitnącej Wiśni, lecz programiści z firmy Mistwalker Studios, z Hironobu Sakaguchi – twórcą gier z serii Final Fantasy na czele, pracują właśnie nad anglojęzyczną wersję tej produkcji. Obecnie trwają prace nad tłumaczeniem i nagrywaniem wszelkich kwestii dialogowych w języku angielskim, a gra ma się pojawić w Stanach Zjednoczonych już w sierpniu bieżącego roku. Europejska data premiery Blue Dragon nie jest jeszcze znana.

Premiera Lost Odyssey pod koniec roku, anglojęzyczny Blue Dragon w sierpniu - ilustracja #2

Nieco później na rynku zadebiutuje druga produkcja z oferty tego studia, a mowa tutaj o grze Lost Odyssey. Według zapewnień autorów tytuł ten będzie miał swoją światową premierę w okolicach świąt Bożego Narodzenia, a pojawi się równocześnie na terenie Japonii i Stanów Zjednoczonych. Wciąż nieznane są informacje na temat daty debiutu tej gry na rynku europejskim. W odróżnieniu od Blue Dragon, która kierowana jest głównie do japońskich użytkowników, Lost Odyssey zdaje się być tworzona bardziej pod wymagania graczy z pozostałej części globu.