Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2007, 07:19

Premiera gry Turning Point: Fall of Liberty na początku przyszłego roku

Przygotowywana przez studio Spark Unlimited gra Turning Point: Fall of Liberty nie ukaże się na rynku w 2007 roku – poinformowała w oficjalnym oświadczeniu prasowym firma The Codemasters Software Co. Ltd.

Przygotowywana przez studio Spark Unlimited gra Turning Point: Fall of Liberty nie ukaże się na rynku w 2007 roku – poinformowała w oficjalnym oświadczeniu prasowym firma The Codemasters Software Co. Ltd.

Premiera gry Turning Point: Fall of Liberty na początku przyszłego roku - ilustracja #1

Przyczyną opóźnienia – jak w wielu podobnych przypadkach – jest konieczność poświęcenia większej ilości czasu na dopracowanie programu. Pierwotnie planowano, że Turning Point: Fall of Liberty trafi do sklepów przed świętami Bożego Narodzenia. W końcu datę premiery ustalono na początek przyszłego roku.

Produkt firmy Spark Unlimited oferuje nam alternatywne spojrzenie na największy konflikt w dziejach ludzkości – II wojnę światową. Brak charyzmatycznego przywódcy w brytyjskim parlamencie (Winston Churchill ginie w 1931 roku pod kołami nowojorskiej taksówki) powoduje, że Anglia poddaje się nazistom w pierwszej fazie konfliktu. Alianccy żołnierze nie lądują w Normandii, Stany Zjednoczone nie biorą również udziału w starciu z Japończykami na Pacyfiku.

Dla Amerykanów wojna rozpoczyna się w 1952 roku, kiedy to wojska III Rzeszy rozpoczynają ofensywę w Nowym Jorku. Nazistowskie okręty wojenne szybko przejmują port, samoloty systematycznie bombardują miasto, a olbrzymie sterowce zrzucają żołnierzy, którzy rozpoczynają przejmowania metropolii budynek po budynku. Upadek Nowego Jorku i groźba szybkiego przejęcia przez hitlerowców stolicy kraju, stawia dowództwo sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych przed widmem klęski...

Premiera gry Turning Point: Fall of Liberty na początku przyszłego roku - ilustracja #2
Premiera gry Turning Point: Fall of Liberty na początku przyszłego roku - ilustracja #3
Premiera gry Turning Point: Fall of Liberty na początku przyszłego roku - ilustracja #4