Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2005, 10:11

Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.7

Pojutrze oficjalna polska premiera PeCetowej wersji ścigałki „Juiced”, a w dzisiejszej, ostatniej już części naszego artykułu powiemy nieco na temat tuningu wnętrza pojazdu. Oczywiście, nie zabrakło też ostatniej odsłony naszego specjalnego konkursu!

Już pojutrze oficjalna polska premiera ścigałki „Juiced”. W grze tej bierzemy udział w serii wyścigów zasiadając za kierownicą jednej z kilkudziesięciu podrasowanych maszyn. „Juiced” może pochwalić się między innymi ciekawym modelem jazdy, który w założeniach ma łączyć w sobie elementy arcade (zręcznościówki) oraz symulacji. Oznacza to, iż przez cały czas należy kontrolować swoje posunięcia, aczkolwiek gra nie jest jednocześnie zbyt trudna.

W ostatnim już artykule przyjrzymy się projektom o zdecydowanie „lżejszym” podłożu. Wygląda na to, iż wyobraźnia zajmujących się mniej lub bardziej profesjonalnym tuningiem nie zna granic. My przedstawimy kilka ciekawszych projektów, dzięki którym posiadany pojazd może błyskawicznie znaleźć się w centrum uwagi.

Na początek coś co sympatykom gier komputerowych powinno być świetnie znane. Mowa tu oczywiście o montowanych na aucie neonach, z których wiele osób zaczyna coraz śmielej korzystać. Pomysł ten pojawił się stosunkowo niedawno. Początkowo neony miały jedynie oświetlać dolną zewnętrzną część auta. W miarę upływu czasu zaczęto je jednak dodawać w wielu innych miejscach. Współcześnie można je odnaleźć pod maską wozu (ozdoba poszczególnych podzespołów silnika), w kabinie kierowcy a nawet w bagażniku. Korzystając z okazji warto zwrócić uwagę na fakt, iż używanie neonów jest w wielu krajów zabronione, mogą one bowiem oślepiać lub dekoncentrować innych użytkowników drogi.

Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.7 - ilustracja #1
Z neonów miłośnicy tuningu korzystają już od co najmniej kilku lat.
Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.7 - ilustracja #2
Współcześnie neony oświetlają również wnętrza rasowanych pojazdów a nawet ich bagażniki.

Unoszone ku górze drzwi zyskały na popularności głównie dzięki sportowym bolidom takich firm jak chociażby Lamborghini. Obecnie stosuje się w wielu typach pojazdów, nawet niepozornie prezentujących się modelach takich marek jak Peugeot czy Toyota. Warto również dodać, iż przez wiele osób dodatek ten traktowany jest jako niepotrzebny bajer, utrudnia bowiem zajęcie miejsca w kabinie.

Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.7 - ilustracja #3
Oryginał... /Lamborghini Countach/
Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.7 - ilustracja #4

…i kopia /Mitsubishi Eclipse/

Odpowiednie nagłośnienie auta nie jest czymś nowym. Większość osób ogranicza się jednak do zakupu radia, kilku głośników i subwoofera. Mało kto decyduje się na kompletną zabudowę wnętrza pojazdu. Nie powinno to zresztą dziwić, gdyż traci się w ten sposób spory wycinek przestrzeni (często cały drugi rząd siedzeń oraz bagażnik). Warto również zaznaczyć, iż koszty zaprojektowania i zainstalowania profesjonalnego nagłośnienia są dosyć spore.

Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.7 - ilustracja #5
Przykład ciekawie zrealizowanej konstrukcji. Uwagę przyciąga nie tylko sam zestaw audio, ale i sposób w jaki wszystko zostało rozmieszczone. Na zdjęciu widać również instalację podtlenku azotu.
Podstawy udanego tuningu, czyli jak zaszpanować przed innymi cz.7 - ilustracja #6
Większy pojazd = więcej przestrzeni na modyfikacje. ;-)

Na koniec ponownie zapraszam do zabawy, w której w komentarzach do niniejszego newsa należy zamieścić zdjęcie pięknej kobiety (lub kobiet) w towarzystwie najbardziej wyszukanych samochodów. Dla utrudnienia dodam, że chodzi jedynie o takie fotografie, na których nie ma nagości!

W poprzedniej części nasze redakcyjne jury wybrało zdjęcie zamieszczone przez osobę pod pseudonimem „Double P“. Być może za w ostatniej części szczęście uśmiechnie się własnie do Ciebie!

Jak zawsze – redakcyjne jury dokona subiektywnej oceny i wśród zamieszczonych zdjęć wybierze to, którego autor wygra egzemplarz gry Juiced! Pamiętajcie, że jedna osoba może zamieścić tylko JEDNO zdjęcie, tak więc bardzo dokładnie przemyślcie wybór. Życzę powodzenia!