Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2002, 17:44

autor: Sznur

Play-It przygotowuje siedem nowych tytułów w serii Remake

Wydawnictwo Play-It zachęcone komercyjnym sukcesem serii Remake planuje rozszerzyć ją o kolejne tytuły. Do tej pory na rynku dostępnych jest już pięć pozycji z tej serii: Duke Nukem 3D, Lemingi Rewolucja, Nocturne, Panzer General 3D i Silent Hunter: Commander's Edition. Przy kolejnych wznowieniach, oprócz atrakcyjnej ceny 49 PLN, w pudełku znajdzie się eXtra prezent tematycznie nawiązujący do danej pozycji.

Wydawnictwo Play-It zachęcone komercyjnym sukcesem serii Remake planuje rozszerzyć ją o kolejne tytuły. Do tej pory na rynku dostępnych jest już pięć pozycji z tej serii: Duke Nukem 3D, Lemingi Rewolucja, Nocturne, Panzer General 3D i Silent Hunter: Commander's Edition. Przy kolejnych wznowieniach, oprócz atrakcyjnej ceny 49 PLN, w pudełku znajdzie się eXtra prezent tematycznie nawiązujący do danej pozycji.

Za niecałe dwa tygodnie w serii Remake ukaże się siedem następnych tytułów, z których kilka ma niewiele więcej niż rok, a jeden to zupełna premiera. Oto one:

4x4 Evolution to wyścigi samochodów terenowych bez żadnych ograniczeń. Nie znajdziemy tu sztywno wytyczonych tras i tylko od nas zależeć będzie jak pokierujemy swoim pojazdem. Gra wykonana jest w całkowicie trójwymiarowej grafice z dynamicznymi krajobrazami. Atrakcyjna rozgrywka umożliwia m.in. modernizację każdego pojazdu czy zakup nowej maszyny. Tutaj eXtra dodatkiem będą wyścigi motocrossowe - Motocross Mania.

Age of Wonders to doskonałe połączenie elementów wciągającej powieści fantasy, gry przygodowo-fabularnej oraz klasycznej strategii turowej wykonane w profesjonalnej, polskiej wersji językowej. Będąc bezpośrednim konkurentem dla klasycznej serii Heroes Might & Magic, Age of Wonders oferuje dwanaście odmiennych ras, nieliniowe kampanie o różnych zakończeniach czy możliwość rozwoju głównych bohaterów. Jako eXtra dodatek otrzymamy strategiczną grę utrzymaną w klimacie fantasy - Clash.

Airport to niezwykle realistyczny symulator portu lotniczego, który wykorzystuje w pełni trójwymiarowy silnik graficzny oraz animacje tworzone w czasie rzeczywistym. Stając na czele potężnego konsorcjum lotniczego musimy współpracować z ponad 200 liniami lotniczymi. Tym razem eXtra prezentem od wydawnictwa Play-It bedzie Encyklopedia Samolotów.

Heavy Metal to kontynuacja legendarnego animowanego filmu pod tym samym tytułem, bazująca na jego fabule oraz ścieżce dźwiękowej. Gra będąc pozycją z gatunku akcji w perspektywie trzeciej osoby, korzysta ze sprawdzonego silnika graficznego Quake 3. Wcielając się w drapieżną kobietę imieniem Julia możemy wykonywać czynności o jakich Larra Croft mogłaby jedynie pomarzyć: wspinać po ścianach, wykonywać akrobatyczne skoki i używać szerokiej gamy białej broni, walcząc nią jednocześnie w dwóch rękach. Dodatkiem eXtra będzie pełna wersja gry z tego samego gatunku - Codename Eagle.

ONI to szybka gra akcji z grafiką utrzymaną w stylu japońskiej anime. Inspiracją twórców tej niesamowitej pozycji były takie klasyki filmu animowanego jak „Ghost in the Shell” czy „Nikita”, co zaowocowało dynamiczną akcją, ukazaną w perspektywie trzeciej osoby. Wszystko to okraszone zostało specyficznym humorem, spotykanym jedynie w filmach z gatunku Manga. Jako eXtra dodatek dołożono pełną wersję innej gry akcji - Spec Ops 2.

Outlive to strategia czasu rzeczywistego, w której wybieramy jedną z dwóch stron konfliktu: genetycznie zmodyfikowanych ludzi lub roboty, między którymi toczy się bój o dalszą eksplorację Systemu Słonecznego. Outlive posiada w sobie wszystkie cechy, które stanowiły o popularności takich gier jak Starcraft, a dodatkowo wprowadza własne elementy, jak np.: handlowanie jednostkami na wolnym rynku. Jest to pierwsze polskie wydanie tej gry, do którego eXtra prezentem będzie pełna wersja innej strategicznej gry - Dogs of War.

Kiss Psycho Circus to trójwymiarowa gra akcji FPP oparta o rewelacyjny silnik firmy Monolith o nazwie Lithtech. Scenariusz gry nawiązuje do klimatu i fabuły mrocznej serii komiksów Todda McFarlane'a „KISS Psycho Circus”. Tematycznym eXtra prezentem od wydawnictwa Play-It będzie pełna wersja gry Kiss Pinball firmowana przez szalonych rockmenów z zespołu Kiss.