Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2009, 07:20

autor: Hed

Pierwsze zdjęcia z gry Max Payne 3

Na oficjalnej stronie trzeciej odsłony przygód Max’a Payne’a opublikowano sześć interesujących screenów, które pozwalają nam pozwalają nam podejrzeć, jak będzie wyglądała oczekiwana przez wielu fanów gra. Oczywiście wcześniej kilka ujęć pojawiło się w magazynie Game Informer, ale dopiero teraz otrzymaliśmy obrazki w wysokiej jakości, ukazujące zaskakująco umięśnionego policjanta, siejącego spustoszenie w Sao Paolo.

Na oficjalnej stronie trzeciej odsłony przygód Maksa Payne’a opublikowano sześć interesujących screenów, które pozwalają nam podejrzeć, jak będzie wyglądała oczekiwana przez wielu fanów gra. Oczywiście wcześniej kilka ujęć pojawiło się w magazynie Game Informer, ale dopiero teraz otrzymaliśmy obrazki w wysokiej jakości, ukazujące zaskakująco umięśnionego policjanta, siejącego spustoszenie w Sao Paolo.

Jak łatwo zauważyć, Payne w grze wykorzysta mnóstwo różnych broni. Właściwie na każdym zdjęciu jest on uzbrojony w inne pukawki – pojawiają się uzi, pistolety czy strzelba. Bohater odziany jest w brudną koszulkę bez rękawów i charakterystyczne policyjne „szelki” z kaburą na broń. Jego głowa jest ogolona. Zdjęcia sugerują również zmianę diety, bo zwykle chuderlawy Max wygląda na nich raczej potężnie.

W tle widzimy także miejsce akcji – wspominane już przez nas wcześniej Sao Paolo w Brazylii. Bohater nie zwiedzi najwyraźniej bogatych dzielnic i drapaczy chmur, ale raczej slumsy i dość mroczne dzielnice, pełne obskurnych budynków i murów pokrytych niezbyt ambitnymi graffiti. Na jednym ujęciu widać charakterystyczne niskie i kolorowe domki na wzgórzu. Pojawia się też scena we wnętrzu budynku.

Pierwsze zdjęcia z gry Max Payne 3 - ilustracja #1

Gra właściwie nie przypomina w ogóle poprzednich odsłon, które operowały o wiele mroczniejszą stylistyką. Jak powiedzieli jakiś czas temu twórcy z firmy Rockstar, gatunek noir, eksploatowany w dwóch pierwszych częściach serii przez fińskie studio Remedy, to nie tylko ponure klimaty. Klasyczne filmy z gatunku rzeczywiście nie miały wiele wspólnego z serwowaną poprzednio psychodeliczną oprawą.

Mimo tego pojawiają się oczywiście kontrowersje. Max Payne w przeszłości imponował głównie ciekawą narracją (także komiksową), słynnymi monologami oraz właśnie specyficzną stylistyką, w której senny koszmar mieszał się z jawą. Tego jednak na pewno nie da się zobaczyć na żadnych zdjęciach. Można mieć nadzieję, że Rockstar stanie na wysokości zadania i zachowa chociaż fragment osobowości bohatera.

Max Payne 3 został zapowiedziany na komputery osobiste, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Konkretna data premiery nie jest jeszcze znana – niedawne plotki na ten temat zostały bowiem zdementowane przez twórców. Więcej informacji na temat trzeciej części serii znajdziecie między innymi w poprzednich wiadomościach (Najciekawsze informacje o Max Payne 3, Potwierdzone informacje o Max Payne 3).

Pierwsze zdjęcia z gry Max Payne 3 - ilustracja #2
Pierwsze zdjęcia z gry Max Payne 3 - ilustracja #3
Pierwsze zdjęcia z gry Max Payne 3 - ilustracja #4
Pierwsze zdjęcia z gry Max Payne 3 - ilustracja #5