Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2006, 16:43

autor: ComCo

Phantasy Star Universe opóźnione po raz kolejny

Całkiem niedawno pisaliśmy o kolejnym przesunięciu premiery gry Phantasy Star Universe od firmy Sega (z lutego bieżącego roku na marzec). Jak się okazało, informacje te dotyczyły wyłącznie Japonii, a mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej muszą pogodzić się z jeszcze większym opóźnieniem - w tych regionach całość zadebiutuje dopiero jesienią.

Całkiem niedawno pisaliśmy o kolejnym przesunięciu premiery gry Phantasy Star Universe od firmy Sega (z lutego bieżącego roku na marzec). Jak się okazało, informacje te dotyczyły wyłącznie Japonii, a mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej muszą pogodzić się z jeszcze większym opóźnieniem - w tych regionach opisywany tytuł zadebiutuje dopiero jesienią.

Przedstawiciele wspomnianej korporacji wydawniczej nie podali żadnych przyczyn stojących za tą „obsuwą” - po prostu zmodyfikowano datę rynkowego debiutu gry na jej oficjalnej witrynie.

Phantasy Star Universe opóźnione po raz kolejny - ilustracja #1

Phantasy Star Universe to pozycja należąca do gatunku sieciowych RPG, oferująca także osobom nie podłączonym do sieci rozbudowany tryb zabawy dla pojedynczego gracza. Całość powstaje z myślą o posiadaczach komputerów klasy PC oraz konsol Sony PlayStation 2.

Główny tryb zabawy - opcja online - oferuje rozgrywkę na najwyższym Internetowym poziomie. Pozwala graczom na stworzenie swojego własnego, niepowtarzalnego wojownika (do wyboru dziesiątki ras, strojów oraz umiejętności) oraz wcielanie się w niego podczas eksploracji planet wchodzących w skład układu słonecznego Grarl.

Opcja przeznaczona dla samotnego miłośnika gier RPG, nie mogącego skorzystać z dobrodziejstw Internetu, umożliwia wcielenie się w postać 17-letniego absolwenta szkoły wojskowej, Ethana Wabera, którego siostra znalazła się przez przypadek w samym centrum wojny spowodowanej przez tajemniczą organizację militarną, zwaną „The Seed”. Młodemu Ethanowi nie pozostaje nic innego, jak rzucić się jej na ratunek.

Phantasy Star Universe opóźnione po raz kolejny - ilustracja #2
Phantasy Star Universe opóźnione po raz kolejny - ilustracja #3

Więcej szczegółów dotyczących Phantasy Star Universe znajdziecie na łamach Encyklopedii GRY-OnLine.