Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2006, 09:51

autor: Thorwalian

Phantasy Star Universe opóźniony

Niezbyt dobrą wiadomość mamy dla wszystkich z zapartym tchem oczekujących Phantasy Star Universe, czyli najnowszej odsłony doskonale już poznanego przez graczy cyklu. SEGA oficjalnie poinformowała o przesunięciu terminu wydania tego tytułu.

Niezbyt dobrą wiadomość mamy dla wszystkich z zapartym tchem oczekujących Phantasy Star Universe, czyli najnowszej odsłony doskonale już poznanego przez graczy cyklu. SEGA oficjalnie poinformowała o przesunięciu terminu wydania tego tytułu.

Trzeba przyznać, iż opóźnienie jest dość znaczne. Pierwotnie gra planowana na szesnastego lutego bieżącego roku, w ostateczności na półki sklepowe trafi dopiero trzydziestego marca. Azjatycki gigant argumentując swoją decyzję, stwierdził iż w tak krótkim czasie, nie byłoby możliwe odpowiednie przygotowanie produktu. Półtora miesiąca dodatkowych prac ma zagwarantować pożądaną przecież przez wszystkich zainteresowanych, doskonałą jakość Phantasy Star Universe.

Komunikat wprawdzie dotyczył odbiorców z Japonii ale fakt ten może pociągnąć za sobą także poślizg na rynku europejskim i amerykańskim, o których niestety nie wspomniano. Formalnie, w tych dwóch przypadkach nadal więc obowiązuje wcześniejsza deklaracja SEGI o premierze Phantasy Star Universe na wiosnę.

Gra przygotowywana jest z myślą o PC oraz konsoli PlayStation 2.

Phantasy Star Universe opóźniony - ilustracja #1

Phantasy Star Universe to pozycja należąca do gatunku sieciowych RPG, oferująca ponadto osobom nie podłączonym do sieci rozbudowany tryb zabawy dla pojedynczego gracza. Za produkcję oraz wydanie Phantasy Star Universe odpowiedzialna jest Sega, firma mająca w swym dorobku m.in. serie Virtua Tennis oraz House of the Dead, a przede wszystkim tytuły z niebieskim jeżem imieniem Sonic w roli głównej.

Opcja przeznaczona dla samotnego miłośnika gier RPG, nie mogącego skorzystać z dobrodziejstw Internetu, umożliwia wcielenie się w postać 17-letniego absolwenta szkoły wojskowej, Ethana Wabera, którego siostra znalazła się przez przypadek w samym centrum wojny spowodowanej przez tajemniczą organizację militarną, zwaną „The Seed”. Młodemu Ethanowi nie pozostaje nic innego, jak rzucić się jej na ratunek. Jego przygoda trwa blisko czterdzieści godzin, podczas których zwiedza olbrzymi świat, w którego skład wchodzą trzy, znacznie różniące się od siebie, planety.

Główny tryb zabawy zawarty w Phantasy Star Universe, tj. opcja online, oferuje rozgrywkę na najwyższym Internetowym poziomie. Pozwala graczom na stworzenie swojego własnego, niepowtarzalnego wojownika (do wyboru dziesiątki ras, strojów oraz umiejętności) oraz wcielanie się w niego podczas eksploracji planet wchodzących w skład układu słonecznego Grarl.

Phantasy Star Universe opóźniony - ilustracja #2
Phantasy Star Universe opóźniony - ilustracja #3

Bardziej szczegółowe informacje na temat gry, znaleźć można w naszej Encyklopedii.