Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2008, 10:34

autor: Misiek

Nowy Prince of Persia już oficjalnie potwierdzony przez Ubisoft

Koncern Ubisoft oficjalnie potwierdził to, o czym wszyscy wiedzieli już od jakiegoś czasu. Nowy Prince of Persia jest w trakcie przygotowań i zostanie wydany pod koniec bieżącego roku na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz PC. Powstaje też wersja na DS-a.

Koncern Ubisoft oficjalnie potwierdził to, o czym wszyscy wiedzieli już od jakiegoś czasu. Nowy Prince of Persia jest w trakcie przygotowań i zostanie wydany pod koniec bieżącego roku na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz PC.

Nowy Prince of Persia już oficjalnie potwierdzony przez Ubisoft - ilustracja #1

Najnowsza odsłona „Księcia Persji” (plotki mówią, że uzyska podtytuł Prodigy) tworzona jest przez studio Ubisoft Montreal – to samo, które odpowiada za trzy poprzednie edycje PoP - Sands of Time, Warrior Within i The Two Thrones.

Na temat samej gry ogłoszenie niestety nie mówi nic wiele. Twórcy obiecują jedynie, że najnowszy Prince of Persia będzie powiewem świeżości w pozycjach typu action-adventure i zaprezentuje sobą zupełnie nowy styl artystyczny w prezentowaniu wydarzeń, które będziemy oglądać na ekranach naszych konsol i komputerów.

Nowy Prince of Persia już oficjalnie potwierdzony przez Ubisoft - ilustracja #2

Francuska firma potwierdziła oprócz tego, że w międzyczasie powstaje również przenośna wersja najnowszego PoP-a, która projektowana jest specjalnie z myślą o handheldzie Nintendo (DS) i przyniesie ze sobą zupełnie nową fabułę oraz postacie. Kieszonkowa edycja ukaże się najprawdopodobniej jakiś czas po „stacjonarnych” odpowiednikach.

Ubisoft zapowiedział, że więcej szczegółów poznamy w niedalekiej przyszłości, więc pozostaje czekać. W międzyczasie obejrzyjcie pierwsze screenshoty (pochodzą z jednego z francuskich magazynów), które znajdują się obok. Jak widać, najnowszy Prince of Persia powstaje w technologii cell-shading.

Nowy Prince of Persia już oficjalnie potwierdzony przez Ubisoft - ilustracja #3
Nowy Prince of Persia już oficjalnie potwierdzony przez Ubisoft - ilustracja #4