Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2009, 08:45

autor: Jiker

Nintendo ujawnia daty debiutu Wii MotionPlus i Wii Sports Resort

Wii MotionPlus ma być urządzeniem, które wyniesie kwestię kontroli w grach na Wii na zupełnie nowy poziom. Czy tak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już w czerwcu. Wówczas to przystawka trafi bowiem do sklepów w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Niedługo potem podobną drogą podąży nowa odsłona marki Wii Sports.

Wii MotionPlus ma być urządzeniem, które wyniesie kwestię kontroli w grach na Wii na zupełnie nowy poziom. Czy tak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już w czerwcu. Wówczas to przystawka trafi bowiem do sklepów w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Niedługo potem podobną drogą podąży nowa odsłona marki Wii Sports.

Nintendo ujawnia daty debiutu Wii MotionPlus i Wii Sports Resort - ilustracja #1

W pierwszym przypadku sprzedaż zostanie rozpoczęta 8 czerwca, a szczęśliwym posiadaczem MotionPlus będzie można zostać po uiszczeniu opłaty ustalonej na poziomie 19,99 dolarów (około 65 złotych). Oczywiście jest to kwota zdecydowanie niższa od tej, którą straszono nas jeszcze w zeszłym roku. Wówczas na łamach serwisów internetowych można było znaleźć informacje, że pojedyncza przystawka mogłaby kosztować nawet 50 dolarów.

Do sklepów zlokalizowanych w krajach Unii Europejskiej MotionPlus przywędruje kilka dni później – dokładnie rzecz ujmując, 12 czerwca. W chwili obecnej nie znamy naszej ceny urządzenia, lecz możemy założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że będzie to kwota na poziomie około 20 euro. Oznaczałoby to, że Polacy zainteresowani przystawką musieliby się zdecydować na wydatek rzędu 90 złotych. W dalszym ciągu nie jest to jednak kwota zwalająca z nóg.

Siłę tego wynalazku stanowią przede wszystkim poruszające się po wielu osiach żyroskopy. Zwiększają one znacznie precyzję przenoszenia ruchów, dzięki czemu możliwe będzie odwzorowanie poszczególnych uderzeń lub skrętów nadgarstkiem niemal dokładnie w skali 1:1. Tego typu mechanizmy wykorzystywano do tej pory choćby w samochodach sportowych (ułatwiały utrzymanie właściwego toru jazdy).

Nintendo ujawnia daty debiutu Wii MotionPlus i Wii Sports Resort - ilustracja #2

Jedną z pierwszych gier, które okażą wsparcie dla Wii MotionPlus, będzie długo oczekiwane Wii Sports Resort. Kontynuacja najlepiej sprzedającej się gry w historii elektronicznej rozrywki przeniesie nas na plażę, na której weźmiemy udział w letnich dyscyplinach mogących zrobić użytek z Wiimote’a i przystawki. Będą więc wyścigi skuterów wodnych, rzucanie frisbee, walka na miecze i wiele innych. Wszystko zostanie przedstawione oczywiście w znanej otoczce i z wykorzystaniem naszych Mii, które odegrają w grze główne role. Wii Sports Resort trafi do sprzedaży na terenie Starego Kontynentu 24 lipca. Amerykanie własną edycję otrzymają dwa dni później. W tym drugim przypadku cena zestawu (gra + przystawka) ustalona została na poziomie 49,99 dolarów.

Wii Sports Resort nie będzie oczywiście jedyną grą, która w czerwcu i w lipcu wydana zostanie ze wsparciem dla Wii MotionPlus. Nowych doświadczeń zaznamy również w przypadku Virtua Tennis 2009 firmy Sega, a także w chwili rozpoczęcia rozgrywki Grand Slam Tennis oraz Tiger Woods PGA Tour 10. Już teraz wiemy jednak, że nie będą to jedyne produkcje stworzone pod kątem urządzenia. Kolejną ma być choćby Red Steel 2, kontynuacja dobrze sprzedającej się, choć określonej mianem przeciętnej, strzelaniny FPP, oferującej również możliwość walki na japońskie miecze (katana).