Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2004, 11:25

autor: Kull

Modyfikacja World War 2 dla Battlefield Vietnam

Zapowiadany już od pewnego czasu oficjalny mod do gry Battlefield Vietnam w końcu ujrzał światło dzienne i można go pobrać za darmo m.in. ze strony wydawcy programu Electronic Arts. Sama zaś modyfikacja do Battlefield Vietnam przenosi nas w okres drugiej wojny światowej i umożliwia zabawę na trzech mapach znanych z poprzedniej części serii - Battlefield 1942.

Zapowiadany już od pewnego czasu oficjalny mod do gry Battlefield Vietnam w końcu ujrzał światło dzienne i można go pobrać za darmo m.in. ze strony wydawcy programu Electronic Arts. Sama zaś modyfikacja do Battlefield Vietnam przenosi nas w okres II wojny światowej i umożliwia zabawę na trzech mapach znanych z poprzedniej części serii - Battlefield 1942.

Mapami jakie znalazły się w modyfikacji są:

  • Wake Island
  • Invasion of the Philippines
  • Iwo Jima

Autorzy nie ograniczyli się jednak tylko do zwykłego przeniesienia map na ulepszony engine, bardzo dużym zmianom uległa także grafika i niektóre aspekty świata. Dodano m.in. większą ilość zieleni (drzewa, krzewy, trawa), zwiększono liczbę detali na poszczególnych obiektach i poprawiono efekty świetlne.

Dla przykładu dwa obrazki, pierwszy pochodzi z podstawowej wersji Battlefield 1942, drugi przedstawia to samo miejsce w World War 2 Mod:

Modyfikacja World War 2 dla Battlefield Vietnam - ilustracja #1
Modyfikacja World War 2 dla Battlefield Vietnam - ilustracja #2

Prócz tego, kosmetycznym poprawkom uległy modele postaci, pojazdy oraz bronie. Ciekawostką jest także możliwość słuchania muzyki w pojazdach posiadających radio, oraz dodanie nowej broni – miotacza ognia.

Plik zajmuje 298 MB i można go pobrać stąd. Więcej informacji na oficjalnej stronie gry.