Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2008, 13:45

autor: vampire

Mirror’s Edge czasowym exclusivem dla PS3?

Jak się okazuje, prawdopodobnie Mirror’s Edge w pierwszej kolejności ukaże się na PS3 i przez pewien czas pozostanie exclusivem dla tej konsoli. Natomiast posiadacze pozostałych platform otrzymają grę w późniejszym, bliżej nieokreślonym terminie. Taką przynajmniej informację podał szef Sony Computer Entertainment Europe, David Reeves, niemieckiemu serwisowi Heise.

Jak się okazuje, prawdopodobnie Mirror’s Edge w pierwszej kolejności ukaże się na PS3 i przez pewien czas pozostanie exclusivem dla tej konsoli. Natomiast posiadacze pozostałych platform otrzymają grę w późniejszym, bliżej nieokreślonym terminie. Taką przynajmniej informację podał szef Sony Computer Entertainment Europe, David Reeves, niemieckiemu serwisowi Heise. Jak na razie wydawca Mirror’s Edge, firma Electronic Arts, nie wypowiedział się w tej kwestii.

Mirror’s Edge czasowym exclusivem dla PS3? - ilustracja #1

W dodatku sami autorzy gry, studio EA DICE, nic na ten temat nie wiedzą. Na pytanie, czy powyższa zapowiedź Reevesa świadczy o jego niekompetencji, czy też może po prostu Elektronicy nie chcą chwalić się przyznaniem tymczasowej wyłączności Sony, twórcy odpowiedzieli, że jak dotąd żadnych informacji na ten temat nie otrzymali, być może jednak jakaś umowa została zawarta za ich plecami. Prawdą jest też, że Mirror’s Edge od początku przygotowywany był głównie z myślą o PS3 i wszystkie zaprezentowane dotąd filmiki pochodziły właśnie z wersji na nią przeznaczonej. Pozostaje tylko czekać na oficjalne stanowisko Electronic Arts w tej sprawie.