Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2009, 17:30

autor: Piotr Doroń

LEGO Harry Potter: Years 1-4 oficjalnie zapowiedziane

Firmy Travellers Tales oraz Warner Bros. Interactive potwierdziły nieoficjalne doniesienia sprzed dwóch miesięcy zapowiadając nową produkcję, powstająca we współpracy z korporacją LEGO Group – LEGO Harry Potter: Years 1-4. Dzieło będzie przygodową grą akcji utrzymaną w stylu LEGO Indiana Jones, LEGO Batman oraz LEGO Star Wars, poprzednich produkcji studia TT.

Firmy Travellers Tales oraz Warner Bros. Interactive potwierdziły nieoficjalne doniesienia sprzed dwóch miesięcy zapowiadając nową produkcję, powstająca we współpracy z korporacją LEGO GroupLEGO Harry Potter: Years 1-4. Dzieło będzie przygodową grą akcji utrzymaną w stylu LEGO Indiana Jones, LEGO Batman oraz LEGO Star Wars, poprzednich gier studia TT. Jej premiera planowana jest na 2010 rok. Pod uwagę wzięte zostaną najprawdopodobniej wszystkie dostępne platformy: PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, PlayStation 2, PSP i NDS.

LEGO Harry Potter: Years 1-4 oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #1

A oto mały Harry Potter i jego klocki.

W grze wcielimy się oczywiście w Harry’ego Pottera, z którym przeżyjemy jego największe przygody znane z pierwszych czterech książek J.K. Rowling i filmów wyprodukowanych przez koncern Warner Bros. Nie tylko poznamy zakamarki Hogwartu, ale także historię Pottera – „chłopca, który przeżył” (jak często określa się bohatera powieści Rowling). Weźmiemy również aktywny udział w groźnych pojedynkach z największym wrogiem Harry’ego – lordem Voldemortem, znanym także jako Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. W trakcie gry poznamy magiczne zaklęcia, spędzimy parę chwil z ogromnym Hagridem, a także zostaniemy zaskoczeni lekkim, pełnym gagów humorem, z którego słyną wszystkie dotychczasowe produkcje Travellers Tales.

Sama rozgrywka będzie w dużym stopniu nawiązywać do tego, co przez ostatnich kilka lat oferowało nam Electronic Arts w bardziej „poważnych” tytułach opowiadających o przygodach młodego czarodzieja. Otrzymamy tu zatem możliwość zapoznania się z Ronem Weasley’em i Hermioną Granger, a także dużą liczbą innych postaci. W tych pierwszych również się wcielimy (choćby w słynnym łazienkowym starciu z trollem).

W ramach gry weźmiemy udział w lekcjach, nauczymy się czarów, przygotowywania mikstur, polatamy na miotle (quidditch w wydaniu LEGO może być niezwykle zabawny), a także przemierzymy Hogwart w poszukiwaniu zadań zlecanych nam przez wybrane osoby. Wykonując misje zdobędziemy punkty, dzięki czemu nasze wyniki będą mogły być imponujące. Gra będzie więc w pewnym stopniu oferować otwartą rozgrywkę, co wielu graczom z pewnością przypadnie do gustu.

Czekamy na kolejne informacje na temat gry, w tym pierwsze zrzuty ekranowe. Oficjalny zwiastun dzieła jest już dostępny w Internecie. Znajdziecie go choćby w tym miejscu. Oczekujemy, że rozpoczynające się już jutro targi E3 przyniosą nam wiele interesujących faktów o LEGO Harry Potter: Years 1-4. Pełna wersja dzieła Traveller’s Tales trafi do sklepów w 2010 roku.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej