Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw (PC)

Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw PC

Horrorowa przygodówka typu point&click. W roli szukającego sensacji dziennikarza staramy się wyjaśnić sprawę brutalnego morderstwa w okolicy starożytnej kamiennej formacji Bracken Tor.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2011

Bracken Tor to przygodówka typu poin&click stworzona przez grupę Shadow Tor Studios. Gra pod wieloma względami przypomina poprzednią produkcję tych twórców - Barrow Hill.

Wieki temu wrzosowiska wokół tajemniczej kamiennej formacji Bracken Tor zamieszkiwały potężne bestie polujące na ludzi. W końcu jednak nasi przodkowie znaleźli sposób na ich pokonanie i doprowadzili do wymarcia całego gatunku. Ostatnio na tym terenie dochodzi do bardzo brutalnego morderstwa, które najprawdopodobniej nie jest dziełem człowieka. Mówi się, że to sprawka bestii, które powróciły, aby zemścić się na swoich oprawcach. Wcielamy się tu rolę wiecznie poszukującego sensacji dziennikarza, który postanawia spędzić samotnie noc w tytułowym Bracken Tor i sprawdzić, co naprawdę dzieje się w tym ponoć przeklętym miejscu oraz wyjaśnić sprawę morderstwa. Szybko okazuje się jednak, że wrzosowiska nie będą jedynym koszmarnym terenem jaki tej nocy odwiedzimy - aby przetrwać będziemy musieli odbyć podróż w czasie aż do epoki brązu i poznać mroczne sekrety prymitywnych ludzi.

Oprócz typowych zagadek logicznych w Bracken Tor czekają na nas również inne zadania - na przykład niektórych wskazówek dostarczą nam gazety i lokalne audycje radiowe. Ponadto nie raz będziemy musieli wykorzystać różne elementy otoczenia do obrony przed atakiem bestii. Rozgrywka przedstawiana jest z perspektywy pierwszej osoby, co pozwala lepiej wczuć się w prowadzoną postać. Poczucie zagrożenia buduje także muzyka i efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 280 lub lepsza), Windows XP/Vista

LEGO Harry Potter: Years 1-4 oficjalnie zapowiedziane
LEGO Harry Potter: Years 1-4 oficjalnie zapowiedziane

wiadomość1 czerwca 2009

Firmy Travellers Tales oraz Warner Bros. Interactive potwierdziły nieoficjalne doniesienia sprzed dwóch miesięcy zapowiadając nową produkcję, powstająca we współpracy z korporacją LEGO Group – LEGO Harry Potter: Years 1-4. Dzieło będzie przygodową grą akcji utrzymaną w stylu LEGO Indiana Jones, LEGO Batman oraz LEGO Star Wars, poprzednich produkcji studia TT.

Powstają LEGO Harry Potter i drugi LEGO Indiana Jones
Powstają LEGO Harry Potter i drugi LEGO Indiana Jones

wiadomość13 marca 2009

Pojawiły się nieoficjalne potwierdzenia spekulacji dotyczących kolejnych LEGO-gier na podstawie znanych filmów. Traveller’s Tales na pewno przygotowuje dwa nowe tytuły.

LEGO Harry Potter nie w 2009 roku
LEGO Harry Potter nie w 2009 roku

wiadomość5 stycznia 2009

Kilka dni temu informowaliśmy o spekulacjach, dotyczących nowej produkcji, sygnowanej logiem firmy LEGO. Dzisiaj mamy kolejną nowinkę, odnośnie tych specyficznych gier, tym razem chodzi jednak o przeniesienie w klockowy świat postaci Harrego Pottera.

LEGO Harry Potter?!
LEGO Harry Potter?!

wiadomość1 grudnia 2008

Klocki LEGO to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek zabawek przeznaczonych dla najmłodszych, średnich i tych dużych. Nic więc dziwnego, iż jej twórcy postanowili wejść w mariaż z branżą gier wideo i trzeba przyznać, wyszło im to całkiem nieźle.

LEGO i Harry Potter

wiadomość11 maja 2001

Firmy - LEGO MEDIA, oddział LEGO Company zajmujący się wydawaniem produktów multimedialnych dla dzieci, i WARNER BROS ogłosiły, że zamierzają podjąć współpracę przy tworzeniu dwóch nowych gier komputerowych.