Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2009, 19:00

autor: Maciej Śliwiński

Heroes of Telara zapowiedziane

Trion World Network, firma specjalizująca się w grach typu MMO ujawniła dziś szczegóły swojego najnowszego projektu. Programiści tego amerykańskiego studia pracują nad rewolucyjną w założeniach grą z gatunku MMORPG. Szczegóły mają zostać ujawnione podczas rozpoczynających się jutro targów E3, jednak już teraz wiemy sporo na temat Heroes of Telara.

Trion World Network, firma specjalizująca się w grach typu MMO ujawniła dziś szczegóły swojego najnowszego projektu. Programiści tego amerykańskiego studia pracują nad rewolucyjną w założeniach grą z gatunku MMORPG. Szczegóły mają zostać ujawnione podczas rozpoczynających się jutro targów E3, jednak już teraz wiemy sporo na temat Heroes of Telara.

Heroes of Telara zapowiedziane - ilustracja #1

MMORPG od studia Trion ma być przede wszystkim grą nastawioną na współpracę ze sobą wielu graczy. Heroes of Telara przeniesie miłośników rozbudowanych gier multiplayer do wyjątkowego świata chylącego się ku upadkowi przez wyniszczającą wojnę z siłami chaosu. Zrujnowana Telara będzie potrzebowała bohaterów, którzy zapanują nad siłami zła. Właśnie tu rozpocznie się rola każdego gracza, który zdecyduje się na zabawę w zapowiadanym na wielkie, uniwersum gry.

O tym, czy prowadzona postać zostanie bohaterem z prawdziwego zdarzenia, mają decydować praktycznie wszystkie podejmowane przez graczy decyzje. To w jaki sposób uporamy się z przeszkodami, potworami zamieszkującymi krainę Telary oraz zleconymi zadaniami ma wpływać na rozwój kierowanego przez nas herosa. Zabawę ma uatrakcyjnić unikalny system klas postaci. Prawdopodobnie będzie skonstruowany tak, że w grze nie będzie między innymi popularnych w innych MMORPG ograniczeń przy wyborze klasy postaci związanych na przykład z wybraną rasą. Dodatkowo projekt studia Trion ma oferować wiele podklas i specjalizacji, powodując, że każdy z bohaterów będzie unikalny.

Heroes of Telara zapowiedziane - ilustracja #2

Jak wspomnieliśmy, gra będzie bardzo mocno nastawiona na rozgrywkę zespołową. Heroes of Telara skonstruowano tak, aby razem mogły grać ze sobą postacie o bardzo zróżnicowanych poziomach doświadczenia oraz różnorakich profesjach. Tylko zorganizowana i duża grupa graczy będzie w stanie pokonać przeciwników, których spotkać będzie można na bezdrożach świata gry.

Heroes of Telara będzie pierwszym z trzech zapowiedzianych jakiś czas temu projektów studia Trion, które wykorzystają unikalną architekturę serwerów gier opracowaną przez tą firmę. Dzięki niesamowicie rozbudowanej strukturze sieciowej, twórcy gry będą mogli z łatwością organizować dla użytkowników eventy o wielkim rozmachu, oraz przygotowywać liczne atrakcje, które mają urozmaicić i tak zapowiadającą się ciekawie rozgrywkę.

Wszystko wskazuje na to, że gra jest już w dość zaawansowanym stadium produkcji. Razem z zapowiedzią tego projektu opublikowano pierwsze obrazki oraz grafiki koncepcyjne, które możecie oglądać czytając tego newsa. Dodatkowo Trion zapowiedziało, że o wiele więcej informacji na temat swojego projektu ujawni już w najbliższych dniach – podczas rozpoczynających się jutro targów E3 w Los Angeles.

Heroes of Telara zapowiedziane - ilustracja #3

Warto wspomnieć, że to nie jedyny ciekawy projekt tej firmy. Kilka tygodni temu, donosiliśmy na naszych łamach, że Trion podjął współpracę ze studiem Petroglyph, przy produkcji innej ciekawie zapowiadającej się gry typu MMO. Darmowy, oparty na mikro-transakcjach tytuł typu MMORTS jest ciągle w produkcji. Strona studia informuje, że programiści tej firmy pracują nad jeszcze jednym, również przeznaczonym do sieciowej rozgrywki, projektem.