Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2004, 10:21

Kopanie leżącego - BattleBorne domaga się wypłaty zaległych pieniędzy od Acclaim

Lipiec to fatalny miesiąc dla wszystkich zainteresowanych losem firmy Acclaim. Najpierw informowaliśmy o jej ogromnych problemach finansowych, później o utracie licencji na produkty sygnowane logiem Turok i Major League Baseball a teraz przyszedł czas na kolejną nieciekawą wiadomość. Tym razem gwóźdź do trumny Acclaim postanowiło wbić studio BattleBorne Entertainment, które nie może doczekać się pieniędzy na grę Combat Elite: WWII Paratroopers. Sprawa znajdzie finał w nowojorskim sądzie.

Lipiec to fatalny miesiąc dla wszystkich zainteresowanych losem firmy Acclaim. Najpierw informowaliśmy o jej ogromnych problemach finansowych, później o utracie licencji na produkty sygnowane logiem Turok i Major League Baseball a teraz przyszedł czas na kolejną nieciekawą wiadomość. Tym razem gwóźdź do trumny Acclaim postanowiło wbić studio BattleBorne Entertainment, które nie może doczekać się pieniędzy za grę Combat Elite: WWII Paratroopers. Sprawa znajdzie finał w nowojorskim sądzie.

Firma BattleBorne Entertainment, w której szeregach znajduje się m.in. Eric DeMilt (współproducent Fallout 2) podjęła już wszystkie niezbędne kroki, aby skierować sprawę do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. W akcie oskarżenia można przeczytać, że studio domaga się wypłacenia należnych pieniędzy, zagwarantowanych w kontrakcie. Brak wypłat stawia pod dużym znakiem zapytania nie tylko pracowników firmy, ale także przygotowywaną przez nią grę, Combat Elite: WWII Paratroopers, która ma ukazać się na konsole Xbox oraz PlayStation 2. BattleBorne Entertainment robi bowiem wszystko, aby nie dopuścić do publikacji produktu, dopóki nie otrzyma pieniędzy zagwarantowanych w umowie.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że stosunkowo niedawno to BattleBorne Entertainment został pozwany do sądu przez Interplay. Koncern domagał się zwrotu 250 tysięcy dolarów z tytułu zaliczki, jaką studio otrzymało na rozwój nieznanej wówczas gry. Pamiętając, że Interplay dogorywa a Acclaim nie dużo do tego brakuje, należy się poważnie zastanowić czy aby czasem włodarze BattleBorne nie stawiają na złe konie…

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.