Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2004, 12:20

autor: Kull

Komercyjny sukces serii Zoo Tycoon

Blue Fang Games producent serii Zoo Tycoon oznajmił, iż tylko w samych Stanach Zjednoczonych detaliczna sprzedaż ich dzieła opiewa na 2 miliony sprzedanych egzemplarzy, gdy liczymy zaś wyniki w skali światowej liczba ta wzrasta do 4 milionów.

Blue Fang Games producent serii Zoo Tycoon oznajmił, iż tylko w samych Stanach Zjednoczonych detaliczna sprzedaż ich dzieła opiewa na 2 miliony sprzedanych egzemplarzy, gdy liczymy zaś wyniki w skali światowej liczba ta wzrasta do 4 milionów.

Co prawda Take-Two chwalił się swoimi osiągnięciami sprzedaży serii Grand Theft Auto w 30 milionach egzemplarzy, niemniej jednak był to wynik kilku odcinków tej serii, Zoo Tycoon natomiast nie doczekało się nawet sequela (ma on dopiero nadciągnąć). Zoo Tycoon jest zresztą strategią, czyli obecnie mniej popularnym gatunkiem niż gry akcji, zwłaszcza tak kontrowersyjne jak GTA, jak się jednak okazuje budowanie i zarządzanie ZOO to świetna zabawa dla sporej grupy graczy.

Protoplasta serii Zoo Tycoon ukazał się w 2001 roku i od razu zaskarbił sobie sympatię graczy komputerowych plasując się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów w rankingu NDP. Uwieńczeniem sukcesu było zaś znalezienie się Zoo Tycoon w piętnastce najpopularniejszych gier wszechczasów na platformę PC w USA. Blue Fang Games poszło za ciosem i w 2002 roku wydała dwa świetnie sprzedające się dodatki rozszerzające podstawową wersję gry: „Dinosaur Digs " i „Marine Mania ". Genialnym pomysłem okazało się także wydanie edycji kolekcjonerskiej gry - „Zoo Tycoon: Complete Collection” (podstawowa wersja plus dwa dodatki), która znalazła się w piątce najlepiej sprzedających się gier w sezonie wakacyjnym.

Dziś, czekamy na oficjalną drugą cześć serii, czyli Zoo Tycoon 2, która ma się ukazać na tegoroczną jesień. Gra ma oferować trójwymiarowe otoczenia z wiarygodnie wyglądającymi zwierzętami i szczegółową grafiką. Sama zaś przyjemność z grania i założenia rozgrywki nie mają ulec większemu przeobrażeniu w stosunku do pierwszej części Zoo Tycoon, a środowisko 3D ma pozwolić graczom na bliższe spojrzenie na własnoręcznie stworzone ZOO i dokładne jego zaprojektowanie.

Komercyjny sukces serii Zoo Tycoon - ilustracja #1

Więcej informacji:

- Zoo Tycoon - encyklopedia

- Zoo Tycoon: Dinosaur Digs - encyklopedia

- Zoo Tycoon: Marine Mania - encyklopedia

- Zoo Tycoon 2- encyklopedia