Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2007, 13:40

autor: Metatron

Gra Professor Layton and the Mysterious Village w grudniu w USA

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy was o tym, że japoński deweloper, Level 5 (Dragon Quest VIII, Rogue Galaxy) pracuje nad grą przygodową na NDS, Professor Layton and the Mysterious Village. Produkcja ukazała się w Japonii w lutym tego roku, gdzie odniosła całkiem spory sukces.

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy was o tym, że japoński deweloper, Level 5 (Dragon Quest VIII, Rogue Galaxy) pracuje nad grą przygodową na NDS, Professor Layton and the Mysterious Village. Produkcja ukazała się w Japonii w lutym tego roku, gdzie odniosła całkiem spory sukces. Do tej pory jednak nie wiadomo było, czy trafi poza granice Kraju Kwitnącej Wiśni. Na szczęście dla fanów przygodówek okazało się, że tak się stanie. Gra ukaże się w Stanach Zjednoczonych w grudniu pod tytułem Professor Layton and the Curious Village.

Gra Professor Layton and the Mysterious Village w grudniu w USA - ilustracja #1

Gra opowiada o przygodach archeologa, tytułowego profesora Laytona i jego asystenta imieniem Luke. Obaj zostali poproszeni o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczego „Złotego Owocu”, o którym wielki bogacz Allen Reinford napisał w swoim testamencie. Podobno owy przedmiot ma być kluczem do zdobycia fortuny zmarłego.

Na graczy czekają liczne zagadki logiczne i matematyczne, przypominające nieco zadania z innej produkcji na NDS, Brain Age. Zostały one wymyślone przez Akirę Tago, niezwykle popularnego w Japonii autora książek z zagadkami zatytułowanych Head Exercises. Część łamigłówek została przeniesiona ze wspomnianych wydawnictw, podczas gdy pozostałe powstały specjalnie z myślą o grze.

Gra Professor Layton and the Mysterious Village w grudniu w USA - ilustracja #2

Warto dodać, że niezwykle ciekawie prezentuje się oprawa graficzna produkcji, wyglądająca jak połączenie produkcji studia Ghibli z kreską charakterystyczną dla francuskiego komiksu.

Obecnie nie wiadomo nic na temat europejskiej premiery. Amerykanie dostaną swoją wersję trzeciego grudnia 2007 roku, więc założyć można, że gracze na Starym Kontynencie nie otrzymają jej wcześniej niż w pierwszym kwartale 2008.