Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2008, 12:48

autor: Dorota "vampire" Drużko

Final Fantasy IV dla DS latem

Producent i wydawca Final Fantasy IV dla konsoli Nintendo DS - firma Square Enix zapowiedział dziś premierę tejże gry w Europie (wersja PAL) latem 2008 roku. FFIV to remake starego (wydanego w 1991 roku) hitu ze SNES-a.

Producent i wydawca Final Fantasy IV dla konsoli Nintendo DS - firma Square Enix zapowiedział dziś premierę tejże gry w Europie (wersja PAL) latem 2008 roku. FFIV to remake starego (wydanego w 1991 roku) hitu ze SNES-a. W nowej wersji została jednak rozbudowana fabuła, za którą podobnie jak w oryginale odpowiedzialny jest Takashi Tokita oraz rzecz jasna znacznie poprawiono grafikę. Tym razem rozgrywka przedstawiana jest w pełnym 3D, będącym podobno szczytem możliwości przenośnej konsolki.

Fabuła gry opowiada o losach Cecila Harveya, początkowo Czarnego Rycerza piastującego stanowisko dowódcy straży królestwa Baron. Zostaje on wysłany przez króla z misją zdobycia kryształu. W pewnym momencie zaczynają nim jednak targać wątpliwości co do motywów władcy, które ostatecznie doprowadzają do niewykonania rozkazu. Tym samym skazuje się on na gniew króla i utratę swojej wysokiej rangi. Wkrótce potem wysłany zostaje wraz ze swoim przyjacielem Kainem do Wioski Mgły na kolejną misję, która okazuje się być pułapką.

W Stanach Zjednoczonych gra pojawi się 22 lipca. Jak wiemy od dziś, niedługo potem też na Starym Kontynencie. Warto przypomnieć, iż rok temu ukazał się też na DS remake części trzeciej dostępny również dla Europejskich graczy.

Final Fantasy IV dla DS latem - ilustracja #1