Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2008, 10:00

FIFA 09 oficjalnie zapowiedziana

Koncern Electronic Arts oficjalnie zapowiedział na tegoroczną jesień kolejną część popularnej serii piłkarskiej FIFA.

Koncern Electronic Arts oficjalnie zapowiedział na tegoroczną jesień kolejną część popularnej serii piłkarskiej FIFA.

Jak już fani zdążyli zapewne się przyzwyczaić, na różne platformy trafią gry nieco odmienne od pozostałych, co podyktowane jest mocą sprzętu i podobno odmiennymi potrzebami graczy. Zadaniem wersji PlayStation 3 i Xbox 360 jest dostarczenie jak najlepszych wrażeń związanych z realistyczną symulacją zawodów. W stosunku do wersji ubiegłorocznej dokonano w tym przypadku ponad dwustu pięćdziesięciu poprawek. Zastosowano nową technologię animacji postaci, a poprzez zmiany w silniku fizycznym udało się urealnić nieco wszelkie kolizje, przepychanki w trakcie walki o piłkę oraz dryblowanie. W zakładce z taktykami na mecz, każdy będzie mógł teraz samodzielnie rozstawić poszczególnych piłkarzy na boisku, zaś tryb Be a Pro, polegający na graniu przez cały mecz tylko jednym zawodnikiem zamieni się w Ba a Pro: Seasons. Dzięki temu będziemy mogli wybrać lub stworzyć własnego piłkarza, w którego wcielimy się w trakcie kilkuletniej kariery.

FIFA 09 All-Play dla Nintendo Wii oprócz normalnych rozgrywek pozwoli również na zabawę w trybie arcade, w którym na boisku zmierzą się ze sobą ośmioosobowe drużyny. Zamiast postaci rzeczywistych zawodników pojawią się jednak ich Mii odpowiedniki. W grze będzie mógł wziąć udział również Mii gracza.

Dobrą wiadomością dla posiadaczy pecetów wydaje się być fakt zauważenia przez EA w ich domach nieco szybszych maszyn. W związku z tym znacznej poprawie ma ulec grafika gry. Ponadto pojawią się modyfikowalne widgety ułatwiające połączenie ze społecznością FIFY.

Wersja dla PlayStation 2 zostanie wzbogacona o 500 nowych animacji oraz wyposażona w system kolizji wiernie oddający rzeczywiste warunki panujące na boisku. Poza tym pojawią się cztery nowe zagrania, co łącznie pozwalać będzie na wykonanie trzydziestu dwóch różnych tricków z piłką.

W wersji na handheldy (PSP i DS) po raz pierwszy zaimplementowany zostanie tryb Be a Pro.

Większa ilość danych na temat FIFA 09 ujrzy światło dzienne w sierpniu, podczas organizowanej corocznie w Lipsku imprezy Games Convention. Zainteresowanych obejrzeniem pierwszego filmiku z gry, niestety bardzo słabej jakości, zapraszamy w to miejsce.

Polecamy również zapoznać się z naszymi wcześniejszymi informacjami dotyczącymi nowej odsłony serii FIFA.

  1. Pierwsze informacje o FIFA 09
  2. 250 ulepszeń w FIFA 09