Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2008, 14:10

autor: Marcin Łukański

Pierwsze informacje o FIFA 09

EA Sports wreszcie „puściło parę z ust” i zdradziło pierwsze szczegóły dotyczące kolejnej odsłony sportowego tasiemca – FIFA 09. Na specjalnym pokazie, wybrani dziennikarze mogli zobaczyć jak prezentuje się najnowsza odsłona piłki nożnej od Electronic Arts.

EA Sports wreszcie „puściło parę z ust” i zdradziło pierwsze szczegóły dotyczące kolejnej odsłony sportowego tasiemca – FIFA 09. Na specjalnym pokazie, wybrani dziennikarze mogli zobaczyć jak prezentuje się najnowsza odsłona piłki nożnej od Electronic Arts.

Według serwisu GamePro, to, co pokazało EA Sports faktycznie robi wrażenie. Ulepszeniom mają ulec nie tylko liczne elementy graficzne, ale i sam „gameplay”, który będzie znacznie bardziej realistyczny i wymagający.

Najważniejszą zmianą w rozgrywce okaże się ulepszona fizyka. Wszelkie podania, dryblingi i jakiekolwiek interakcje między piłkarzami zostaną zaprezentowane znacznie szybciej, wyraźniej i realniej. Dodane zostaną nowe, bardziej płynne animacje zarówno piłkarzy, bramkarzy, jak i sędziów, którzy tym razem będą widoczni na murawie (zarówno sędzia główny, jak i sędziowie boczni). Zmianie mają ulec twarze zawodników oraz tłumy szalejące na trybunach. Nie zabraknie dynamicznego oświetlenia stadionów.

Pierwsze informacje o FIFA 09 - ilustracja #1

Czy kolejna część piłkarskiego tasiemca wprowadzi rewolucyjne elementy do rozgrywki?

Znacznym ulepszeniom została podobno poddana sztuczna inteligencja piłkarzy. Mają płynnie dostosowywać swoje zachowanie i styl gry do sytuacji panującej na murawie (włącznie ze zmianami pogody). Na poziom umiejętności zawodników wpłynie również ich wzrost oraz waga.

FIFA 09 odda w ręce graczy rozbudowane narzędzie do tworzenia własnych ofensywnych i defensywnych strategii, opracowywania taktyki na konkretne mecze i wyznaczania poziomów „agresji” piłkarzy.

W kolejnej odsłonie wróci również tryb Be A Pro, w którym stworzymy od podstaw własnego piłkarza i poprowadzimy go ku zwycięstwu w chwale i glorii przez cztery pełne sezony.

Według słów dziennikarza z GamePro, FIFA 09 prezentuje się znacznie bardziej realistycznie od poprzedniej części. Sama rozgrywka jest również szybsza i bardziej dynamiczna.

Oczywiście, wraz z pierwszymi informacjami o FIFIE 09, zaczęły pojawiać się różne nie do końca wiarygodne materiały. Jednym z nich jest filmik prezentujący rzekome twarze piłkarzy z kolejnej odsłony gry od EA. Na oficjalny trailer będziemy musieli poczekać jeszcze do czerwca bieżącego roku.

Jak widać, powoli zaczynają wypływać pierwsze informacje o kolejnej FIFIE. Nie minie pewnie wiele czasu, aż ruszy pełną parą maszyna marketingowa Electronic Arts i zaleje nas cała masa różnych trailerów i zapowiedzi. Ja już się przyzwyczaiłem do piłkarskiej telenoweli od EA. A Wy?