Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 12:35

autor: Dorota Drużko

E3 2008: PS3 doczeka sie nowego MMO autorstwa twórców SOCOM

Konsolowych produkcji typu MMO wciąż zbyt wiele nie ma, tym bardziej interesująca jest zapowiedź taktycznego, sieciowego shootera na PS3 autorstwa studia Zipper Interactive - twórców serii SOCOM. Już sam tytuł jest dość wymowny - M.A.G., czyli skrót od Massive Action Game. Akcja gry toczyć się ma w niedalekiej przyszłości, która bynajmniej do czasów pokoju nie należy.

Konsolowych produkcji typu MMO wciąż zbyt wiele nie ma, tym bardziej interesująca jest zapowiedź taktycznego, sieciowego shootera na PS3 autorstwa studia Zipper Interactive - twórców serii SOCOM. Już sam tytuł jest dość wymowny - M.A.G., czyli skrót od Massive Action Game. Akcja gry toczyć się ma w niedalekiej przyszłości, która bynajmniej do czasów pokoju nie należy. Wcielimy się tu w jednego z żołnierzy biorących udział w wojennych starciach rozsianych po całym świecie. Przy czym nasz bohater zdobywał będzie doświadczenie i rozwijał swoje umiejętności. Tak, jak w większości obecnych shooterów na polu bitwy pojawią się też pojazdy, którymi możemy pokierować.

E3 2008: PS3 doczeka sie nowego MMO autorstwa twórców SOCOM - ilustracja #1

Niby nic oryginalnego, gdyby nie fakt, że jednocześnie na danej mapie ma pojawić się aż 256 graczy podzielonych na ośmioosobowe zespoły dowodzone przez jednego z członków drużyny. Jak widać twórcy M.A.G. postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko i zapewne niełatwo będzie im sprostać temu zadaniu. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy tytuł trafi na sklepowe półki, ani jak w praktyce będzie wyglądać rozgrywka, gdyż zaprezentowany podczas konferencji Sony trailer, choć imponujący, był całkowicie prerenderowany. Niemniej jednak i tak warto go obejrzeć.