Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 11:35

autor: Dorota "vampire" Drużko

E3 2008: Kolejne informacje dotyczące Call of Duty: World at War

Wczoraj podczas targów E3 mieliśmy okazję obejrzeć prezentację Call of Duty: World at War przygotowaną przez firmę Activision. Jak pamiętamy jest to piąta część cyklu, tworzona przez studio Treyarch, która ma się ukazać na komputerach oraz konsolach Xbox 360, PS 3, Wii, DS. Potwierdziła się także przypuszczalna data premiery, a więc gra powinna ukazać się pod koniec tego roku.

Wczoraj podczas targów E3 mieliśmy okazję obejrzeć prezentację Call of Duty: World at War przygotowaną przez firmę Activision. Jak pamiętamy jest to piąta część cyklu, tworzona przez studio Treyarch, która ma się ukazać na komputerach oraz konsolach Xbox 360, PS3, Wii, DS. Potwierdziła się także przypuszczalna data premiery - koniec tego roku.

Informacja, która jest istotna dla posiadaczy wszystkich platform, to fakt iż w trybie multiplayer do naszej dyspozycji zostaną oddane różnego rodzaju pojazdy, w tym również czołgi. Nie jest natomiast niespodzianką, że wśród dostępnego arsenału pojawi się miotacz płomieni - żołnierzy w niego uzbrojonych mogliśmy już zobaczyć na screenach.

E3 2008: Kolejne informacje dotyczące Call of Duty: World at War - ilustracja #1

Znacznie więcej dowiedzieliśmy się o wydaniach tworzonych z myślą o konsolach Nintendo. Potwierdzone zostało, że posiadacze Wii będą mogli wykorzystać Wii Zappera – nakładkę na kontrolery Wii-mote oraz Nunchuk symulującą broń. O tym, jak wyglądać będzie rozgrywka w trybie kooperacji przy jej użyciu prezentuje ten trailer. W przypadku wersji na Wii twórcy starają się także ulepszyć pracę kamery, tak aby punkt widzenia dostosowywał się automatycznie do warunków jakie zachodzą, na przykład w czasie wspinaczki na wzgórze nasz bohater powinien spoglądać nieco wyżej niż na płaskim terenie.

Co zaś tyczy się edycji przeznaczonej na handhelda Nintendo w końcu potwierdzona została możliwość toczenia sieciowych potyczek, i tym razem będzie to multiplayer z prawdziwego zdarzenia nie zaś jedynie możliwość publikacji swojego wyniku w internetowym rankingu. Twórcy zapewnili, że będziemy mieli duże możliwości interakcji ze światem gry za pośrednictwem ekranu dotykowego, niestety nie chcieli zdradzić na czym dokładnie będzie ona polegać. Poinformowali również, że system walki ulegnie poprawie względem znanego z pozostałych części serii wydanych na DS-a.

E3 2008: Kolejne informacje dotyczące Call of Duty: World at War - ilustracja #2

Z ciekawostek natomiast możemy podać, iż osobą podkładającą głos pod głównego bohatera gry będzie Kiefer Sutherland, odtwórca głównej roli w serialu 24 godziny.