Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 10:44

autor: Michał "aRusher" Urbanek

E3 2008: Wolfenstein oficjalnie ujawniony

Pierwsze informacje na temat nowej części słynnego Wolfensteina pojawiły się pod koniec 2005 roku. Od tamtej pory co pewien czas wypływały kolejne wieści dotyczące tego tytułu. Teraz przyszedł czas na oficjalne ujawnienie przez Activision nadchodzącej produkcji.

Pierwsze informacje na temat nowej części słynnego Wolfensteina pojawiły się pod koniec 2005 roku. Od tamtej pory co pewien czas wypływały kolejne wieści dotyczące tego tytułu. Najpierw został on zapowiedziany wyłącznie dla Xboxa 360. Ostatecznie ma ujrzeć światło dzienne na jeszcze dwóch dodatkowych maszynach – PC i PlayStation 3. Teraz przyszedł czas na oficjalne ujawnienie przez Activision nadchodzącej produkcji.

E3 2008: Wolfenstein oficjalnie ujawniony - ilustracja #1

Najnowsza odsłona gry, traktującej o eliminowaniu nazistów, osadzona zostanie w alternatywnej rzeczywistości z okresu II Wojny Światowej. Ponownie wcielimy się w niestrudzonego agenta B.J. Blazkowicza, którego przeciwnicy spod znaku swastyki będą bardziej niebezpieczni niż kiedykolwiek. Wszystko przez paranormalne zdolności, posiadane przez wrogów. Na szczęście i nam nie zabraknie broni, zarówno konwencjonalnej jak i pochodzącej zdecydowanie nie z tego świata.

Przygotowywany przez tandem Raven SoftwareId Software nowy Wolfenstein zapewni ciekawą fabułę, będącą uzupełnieniem dla dynamicznej akcji. Znajdzie się w nim także multiplayer, podobnie jak w Wolfenstein: Enemy Territory, wykorzystujący podział na klasy. Mamy już pierwszy trailer, a poniżej debiutanckie screenshoty:

E3 2008: Wolfenstein oficjalnie ujawniony - ilustracja #2
E3 2008: Wolfenstein oficjalnie ujawniony - ilustracja #3
E3 2008: Wolfenstein oficjalnie ujawniony - ilustracja #4
E3 2008: Wolfenstein oficjalnie ujawniony - ilustracja #5
E3 2008: Wolfenstein oficjalnie ujawniony - ilustracja #6