Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2008, 13:24

Dziś premiera LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Kapelusz, bicz, na wpół rozpięta koszula i paniczny strach przed wężami chyba w możliwie najkrótszy sposób opisują najbardziej znanego archeologa XX wieku. Przed kilkunastoma dniami Indiana Jones powrócił na wielkie ekrany w ekranizacji czwartej części swoich przygód, tymczasem już dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera pastiszu poprzednich trzech filmów w grze

Kapelusz, bicz, na wpół rozpięta koszula i paniczny strach przed wężami chyba w możliwie najkrótszy sposób opisują najbardziej znanego archeologa XX wieku. Przed kilkunastoma dniami Indiana Jones powrócił na wielkie ekrany w ekranizacji czwartej części swoich przygód, tymczasem już dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera pastiszu poprzednich trzech filmów w grze LEGO Indiana Jones: The Original Adventures.

Autorami programu jest ekipa Traveller’s Tales, która już wcześniej miała okazję zająć się klockową wersją przygód bohaterów Gwiezdnych Wojen. Tym razem ponownie możemy spodziewać się doskonałej zręcznościowej rozgrywki przeplatanej naszymi salwami śmiechu. Zainteresowani zresztą zapewne już mieli okazję zerknąć na wersję demonstracyjną nowego Indiany. Kto jednak przegapił okazję, a dalej nie może się zdecydować może ją pobrać chociażby z tego miejsca.

Będziemy mieli okazję uciekać przed toczącym się za nami głazem (Poszukiwacze Zaginionej Arki), uczestniczyć w szaleńczej jeździe wagonikami w kopalni (Indiana Jones i Świątynia Zagłady), jak i przejść trzy próby w celu odnalezienia Świętego Graala (Indiana Jones i Ostatnia Krucjata). W grze dostępnych będzie ponad sześćdziesiąt postaci, a każda z nich dysponować będzie różnymi umiejętnościami. Przypomnijmy również, że gry z serii LEGO były zawsze doskonałą zabawą w trybie kooperacji.

Polskim dystrybutorem LEGO Indiana Jones: The Original Adventures jest firma Licomp Empik Multimedia. Premiera gry w naszym kraju odbędzie się za trzy dni, w piątek 6 czerwca. Program dostępny będzie na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Nintendo DS, PSP i Nintendo Wii.