Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2008, 08:27

Codemasters poszukuje niedoszłego zabójcy Churchilla

Niecodzienną kampanię promocyjną swojej gry Turning Point: Fall of Liberty rozpoczął Codemasters. Jako że gra przedstawia alternatywny do rzeczywistego fragment historii świata, w której Niemcy zwyciężające w II Wojnie Światowej atakują Amerykę na jej własnym terytorium, wydawca postanowił odnaleźć sprawcę całego zamieszania: kierowcę taksówki, która w 1931 potrąciła ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii, Winstona Churchilla.

Niecodzienną kampanię promocyjną swojej gry Turning Point: Fall of Liberty rozpoczął Codemasters. Jako że gra przedstawia alternatywny do rzeczywistego fragment historii świata, w której Niemcy zwyciężające w II Wojnie Światowej atakują Amerykę na jej własnym terytorium, wydawca postanowił odnaleźć sprawcę całego zamieszania: kierowcę taksówki, która w 1931 potrąciła przyszłego premiera Wielkiej Brytanii, Winstona Churchilla.

Na potrzeby gry przyjęto wersję wydarzeń, wedle której wypadek okazuje się śmiertelny i Churchill ginie pod kołami samochodu. Prowadzi to ostatecznie do osłabienia ekonomicznego i militarnego potencjału Europy, która nie ma szans w starciu z pancernymi zagonami nazistów.

Codemasters poszukuje niedoszłego zabójcy Churchilla - ilustracja #1

W rzeczywistości premier wypadek przeżył, a kierowca taksówki, którym okazał się mieszkający w Yonkers w stanie Nowy Jork mechanik o nazwisku Mario Contasino został najprawdopodobniej jego serdecznym przyjacielem.

Celem akcji promocyjnej, jest odnalezienie samego kierowcy lub jego żyjących potomków. Dlatego też Codemasters uruchomił specjalny blog raportujący stan poszukiwań. Czymkolwiek sama akcja się zakończy, z pewnością jest jedną z najbardziej oryginalnych kampanii promocyjnych z jakimi mieliśmy do czynienia w branży elektronicznej rozrywki.

Turning Point: Fall of Liberty premierę będzie miał pod koniec lutego, zaś docelowymi platformami są konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputery osobiste.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Turning Point: Fall of Liberty

Turning Point: Fall of Liberty