Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2008, 11:45

Brytyjczycy pracują na kasowy sukces GTA IV

Brytyjskie szaleństwo zakupów trwa w najlepsze. Po świetnej sprzedaży Gran Turismo 5 Prologue, sporej liczbie zamówień przedpremierowych złożonej na Wii Fit, przyszła pora na utrzymaną w podobnym tonie wiadomość dotyczącą absolutnego hitu, czyli Grand Theft Auto IV.

Brytyjskie szaleństwo zakupów trwa w najlepsze. Po świetnej sprzedaży Gran Turismo 5 Prologue, sporej liczbie zamówień przedpremierowych złożonej na Wii Fit, przyszła pora na utrzymaną w podobnym tonie wiadomość dotyczącą absolutnego hitu, czyli Grand Theft Auto IV. Hitu, który, jak wskazuje na to olbrzymie zainteresowanie, ma szanse zostać najlepiej sprzedającą się produkcją wydaną na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Przekonany jest o tym m.in. Gian Luzio, szef działu growego sklepu Play.com. Liczba spływających zamówień wskazuje na to, że będzie to największy hit spośród wszystkich pozycji wydanych do tej pory na PlayStation 3. „GTA IV jest zdecydowanie największą pozycja wydaną na PS3 – prawdopodobnie także na Xboksa 360. Ta gra pociągnie sprzedaż obu konsol nowej generacji, w szczególności natomiast tyczy się to PS3 ”, powiedział Luzio. Dodał przy tym, że w chwili obecnej zapisy na pre-ordery zostały zamknięte z uwagi niewystarczającą liczbę przydzielonych sklepowi egzemplarzy startowych. Kolejne powinny dotrzeć do magazynów Play.com w dniu premiery GTA IV, czyli 29 kwietnia.

Problemy z niewystarczającą liczbą egzemplarzy przedpremierowych zaczynają mieć również pozostałe brytyjskie sieci handlowe sprzedające gry. Tak jest choćby w przypadku GameStation (brakuje już standardowych edycji, pozostały jedynie kolekcjonerskie) oraz GAME.co.uk, których zapasy są już praktycznie wyczerpane.

Przewidywania analityków, którzy twierdzą, że GTA IV sprzeda się w pierwszym tygodniu światowej sprzedaży w liczbie niemal 6 milionów egzemplarzy, mogły jeszcze do niedawna wyglądać na wyssane z palca. Z każdym dniem przybliżającym nas do momentu światowej premiery gry jesteśmy jednak coraz to bardziej przekonani, że ich analizy mogą się sprawdzić. Debiut GTA IV nastąpi już za dwadzieścia dni. Wówczas przekonamy się, czy będzie tak w istocie.