Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2008, 12:17

autor: vampire

LittleBigPlanet również dla PSP?

LitlleBigPlanet to jedna z najciekawszych produkcji szykowanych z myślą o PS 3, ostatnio w serwisie CVG pojawiły się pogłoski jakoby tytuł ten miał trafić również na PSP.

LitlleBigPlanet to jedna z najciekawszych produkcji szykowanych z myślą o PS 3. Jej producentem jest studio Media Molecule założone przez Marka Healeya - byłego pracownika Lionhead Studios odpowiedzialnego za powstanie Rag Doll Kung-Fu, natomiast wydaniem gry zajmie się koncern Sony Computer Entertainment. Ostatnio w serwisie CVG pojawiły się pogłoski jakoby tytuł ten miał trafić również na małą konsolkę japońskiego giganta. Ich źródłem jest anonimowy informator, a ewentualną konwersją gry zająć miałoby się Sony Studio Liverpool.

Gra jest innowacyjną platformówką o rysunkowej grafice, której najmocniejszą stroną jest niezwykle dokładne odwzorowanie praw fizyki - jeżeli coś w świecie rzeczywistym dałoby się przesunąć, zniszczyć, przewrócić tutaj na pewno zrobimy z tym dokładnie to samo. Najlepsze jednak jest to, iż świat będziemy mogli kreować wedle własnej woli zapełniając go obiektami wykonanymi z różnych tworzyw i o różnym kształcie. A gdy już stworzymy coś, czym chcielibyśmy się pochwalić to bez problemu za pośrednictwem PlayStation Network udostępnimy nasze nowe dzieło innym graczom.

Na pewno większego kłopotu nie sprawiłaby konwersja oprawy graficznej na potrzeby PSP (oczywiście po znacznym obniżeniu ilości szczegółów), problemem natomiast może się okazać odzwierciedlenie wiarygodności fizyki, w końcu możliwości przenośnej konsoli są o wiele mniejsze niż jej większej siostry. Ciekawe jest też w jaki sposób twórcy rozwiązaliby możliwość dzielenia się przez graczy swoimi pomysłami - czy te same projekty dostępne na PS3 mogłyby bez problemu działać na małym Soniaku.

Póki co Sony nie przedstawiło oficjalnego stanowiska w sprawie ewentualnego ukazania się LittleBigPlanet na PSP, a nawet jeżeli pogłoski te zostaną zdementowane zawsze pozostaje nam poczekać na wersję dla PS 3, której premiera odbędzie się we wrześniu bieżącego roku.

LittleBigPlanet również dla PSP? - ilustracja #1

Ostatnia aktualizacja: 2008-04-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.