Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2009, 15:00

autor: Hed

Battlefield Bad Company 2 i Battlefield 1943 oficjalnie zapowiedziane

Firma Electronic Arts zapowiedziała dwie gry z cyklu Battlefield. O jednej z nich, czyli Bad Company 2, dowiedzieliśmy się już wczoraj, jednak dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące tej kontynuacji hitu z ubiegłego roku. Ponadto, zapowiedziano zupełnie nowe dzieło - Battlefield 1943 - które ponownie przeniesie nas do czasów II Wojny Światowej. Obydwa tytuły dostępne będą także na pecetach!

Firma Electronic Arts zapowiedziała dwie gry z cyklu Battlefield. O jednej z nich, czyli Bad Company 2, dowiedzieliśmy się już wczoraj, jednak dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące tej kontynuacji hitu z ubiegłego roku. Ponadto, zapowiedziano zupełnie nowe dzieło - Battlefield 1943 - które ponownie przeniesie nas do czasów II Wojny Światowej. Obydwa tytuły dostępne będą także na pecetach!

Oczywiście kontynuacji świetnego Bad Company można było się spodziewać prędzej czy później. Okazuje się, że pojawi się ona już zimą tego roku. W drugiej części generalnie zobaczymy wszystko to co w jedynce. Jak mówi Karl Magnus Troedsson z EA DICE, w dwójce wykorzystane zostaną najbardziej lubiane przez graczy elementy pierwowzoru, uzupełnione o sporą ilość pojazdów i obiektów ulegających zniszczeniu. Jeszcze większy nacisk położony zostanie na rozgrywkę drużynową.

Battlefield Bad Company 2 i Battlefield 1943 oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #1

Battlefield Bad Company 2.

Ponownie więc wcielimy się w członka tytułowej kompanii, która jak zwykle znajdzie się w samym centrum niebezpiecznych wydarzeń. Podczas zabawy zwiedzimy ośnieżone szczyty górskie, gęstą dżunglę i zakurzone małe wioski. Można więc liczyć na bardzo zróżnicowane krajobrazy. Sednem zabawy ponownie będzie wykonywanie związanych z fabułą gry misji, polegających przede wszystkim na zakrojonym na ogromną skalę sianiu zniszczenia.

Widowiskowe akcje zapewni udoskonalona wersja silnika Frostbite, znanego z poprzedniej odsłony. Do naszej dyspozycji oddany zostanie pokaźny arsenał i oczywiście wspomniane już wyżej pojazdy, będące właściwie cechą charakterystyczną serii. Oprócz rozgrywki dla pojedynczego gracza przygotowany zostanie także tryb sieciowy. Tytuł ma być dostępny na dwie konsole (PlayStation 3 i Xbox 360) oraz, co ciekawe, również na komputery osobiste.

Battlefield Bad Company 2 i Battlefield 1943 oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #2

Battlefield 1943.

Drugi z zapowiedzianych projektów, czyli Battlefield 1943, to swoisty podwójny powrót do przeszłości. Ten przede wszystkim sieciowy tytuł ma oferować wszystko to co poprzednia odsłona serii rozgrywająca się w realiach II Wojny Światowej. Naturalnie do tego konfliktu powrócimy w zupełnie odświeżonej oprawie i wykonaniu, dzięki zastosowaniu wspomnianego już silnika Frostbite. Generalnie rozgrywka nie ulegnie zmianie. Ponownie wcielimy się więc w którąś ze stron konfliktu i walczyć będziemy na lądzie, wodzie i w powietrzu, wykorzystując oczywiście wiele różnych pojazdów i broni.

Zabawę będziemy rozgrywać zasadniczo w trzech ważnych dla losów tego konfliktu lokacjach. Pierwszą z nich będzie atol Wake, który na początku II Wojny Światowej zdobyły siły japońskie. Drugim miejscem akcji ma być wyspa Guadalcanal, będąca centrum licznych walk pomiędzy amerykańską piechotą morską a siłami Japonii. Ostatnie z wymienionych pól bitew to kolejna bardzo znana wyspa, czyli Iwo Jima, często pojawiająca się w tego typu produkcjach.

Gra będzie dostępna w PlayStation Store (PlayStation 3), usłudze Xbox Live Marketplace (Xbox 360) oraz na pecetach, podobno już latem tego roku. Tak jak pisaliśmy jeszcze dzisiaj, tytuł zostanie zaprezentowany już w najbliższych dniach na imprezie New York Comic Con, więc można spodziewać się wysypu konkretów na jego temat. Poprzednia część serii o II Wojnie Światowej, czyli Battlefield 1942, pojawiła się w 2002 roku i zdobyła ogromną popularność oraz zebrała bardzo pochlebne recenzje.

Battlefield Bad Company 2 i Battlefield 1943 oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #3

Battlefield 1943.

Jak widać, firma Electronic Arts postanowiła znacznie rozszerzyć swoje najlepsze serie i marki. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o nowych tytułach z serii Need for Speed. Dzisiaj do oferty producenta na ten rok dołożyć trzeba więc zarówno grę Bad Company 2, zapowiadaną na zimę, oraz tytuł Battlefield 1943, planowany podobno już na lato tego roku. Nie zapominajmy również o wciąż testowanym Battlefield Heroes, który podobno niedługo będzie dostępny dla wszystkich (na razie można wciąż zapisywać się na betę na oficjalnej stronie projektu).

Ciekawe czy autorom uda się stworzyć godnych następców hitów z 2002 i 2008 roku. Wydaje się to całkiem możliwe, bo w zasadzie każda kolejna odsłona Battlefielda zasługiwała na uwagę i zbierała bardzo pozytywne oceny. Tak było w przypadku Battlefield Vietnam z 2004 roku, czyli posiadacza prawdopodobnie najlepszej ścieżki dźwiękowej wśród gier tego typu. Również produkcja zatytułowana Battlefield 2 okazała się ogromnym sukcesem i zebrała pochlebne recenzje. Spodobał się nawet futurystyczny Battlefield 2142, który wskazywał na bardzo otwarte podejście twórców do swojej marki. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na więcej informacji. Na razie wiemy także, że obie gry pojawią się na także na pecetach, co na pewno jest pewnym zaskoczeniem w przypadku Bad Company 2.