Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2009, 12:52

Cztery zupełnie nowe tytuły z serii Need For Speed zapowiedziane!

Firma Electronic Arts zapowiedziała właśnie zupełnie nowe produkcje z niezwykle popularnej serii wyścigów Need For Speed. Pierwszym z nowych tytułów jest Need for Speed Shift, który pojawi się na konsole (Xbox 360, PlayStation 3, PSP) oraz PC. Druga propozycja zostanie przeznaczona wyłącznie dla miłośników platform Nintendo (Wii, DS). Trzecia, sieciowa gra, jest przeznaczona tylko na pecety.

Firma Electronic Arts zapowiedziała właśnie zupełnie nowe produkcje z niezwykle popularnej serii wyścigów Need For Speed. Pierwszym z nowych tytułów jest Need for Speed Shift, który pojawi się na konsole (Xbox 360, PlayStation 3, PSP) oraz PC. Druga propozycja zostanie przeznaczona wyłącznie dla miłośników platform Nintendo (Wii, DS). Trzecia, sieciowa gra, jest przeznaczona tylko na pecety.

Cztery zupełnie nowe tytuły z serii Need For Speed zapowiedziane! - ilustracja #1

Need for Speed Shift to właściwie główna pozycja z zaprezentowanej nowej oferty. Zapowiadana na najmocniejsze konsole i komputery osobiste produkcja ma przenieść serię na wyższy poziom (czy raczej wyższy bieg). Dzieło tworzone jest przez studio Slightly Mad Studios (skupiające między innymi programistów odpowiedzialnych za: GT Legends, GTR 2) przy współpracy z Michaelem Mannem z Black Box oraz Patrickiem Soderlundem (który sam bierze udział w wyścigach) z europejskiego segmentu EA Games.

Nowa odsłona popularnej serii ma ponownie podjąć próbę odtworzenia odczuć towarzyszących uczestniczeniu w wyścigach super-szybkich i drogich maszyn. Można się więc spodziewać dynamicznej akcji i wielu prawdziwych wozów. Co ciekawe, zobaczymy również realistycznie wyglądający widok z kokpitu i nowy system zderzeń oraz zniszczeń.

Spośród trzech nowych projektów, ten stawia w największym stopniu na symulację i realistyczne odwzorowanie modelu jazdy oraz, co ciekawe, zachowania samego kierowcy. Oglądając grę z widoku z kokpitu będziemy więc mogli dowolnie obracać głową naszego kierowcy, a podczas jazdy na jego stan wpłyną siła odśrodkowa i inne czynniki. Dzieło pojawi się już jesienią tego roku.

Cztery zupełnie nowe tytuły z serii Need For Speed zapowiedziane! - ilustracja #2

Need for Speed Nitro to ekskluzywna propozycja dla posiadaczy Wii lub DS-a, która będzie dostępna jesienią tego roku. Dzieło montrealskiego studia Electronic Arts ma spodobać się graczom o różnym poziomie umiejętności i jednocześnie zapewnić bogatą w treść rozgrywkę.

Sednem zabawy będzie tutaj więc nabijanie specjalnego przyspieszenia nitro, poprzez wykonywanie odpowiednio efektownych ewolucji, znanych już z poprzednich odsłon serii (np. drift). Pojawi się także policja, więc na pewno weźmiemy udział w efektownych ucieczkach. Gra zostanie wykonana w unikalnej oprawie wizualnej i będzie naturalnie zawierała szereg prawdziwych modeli samochodów. Pojawi się też opcja modyfikowania i zmieniania ustawień wozów.

Cztery zupełnie nowe tytuły z serii Need For Speed zapowiedziane! - ilustracja #3

Need for Speed World Online zostanie wydany natomiast najpierw w Azji (lato 2009 roku), a dopiero kilka miesięcy później (zima 2009 roku) w Ameryce Północnej. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to produkcja skupiająca się na rozgrywce sieciowej, w dodatku zupełnie darmowej. Oczywiście można spodziewać się, że pojawią się w niej mikro-transakcje, za które zakupimy wiele pomniejszych dodatków.

Gracze otrzymają podobno największy otwarty świat w historii tej marki. Produkcja będzie darmowa i ma oferować mnóstwo akcji, licencjonowane samochody, części i kilka trybów zabawy. Uczestnicy będą mogli budować swoją wyścigową legendę wykorzystując sieciowe rankingi i biorąc udział w pojedynkach oraz edytując własny profil. Nad grą pracują firmy Black Box i singapurski oddział Electronic Arts.

Okazuje się, że najprawdopodobniej pojawi się także czwarta, na razie tajna produkcja z serii Need For Speed. Podobno studio Black Box pracuje nad projektem gry bardziej nastawionej na akcję i wykorzystującej tę markę. Można spodziewać się chyba kolejnej części utrzymanej w tonie Need for Speed: Undercover, która, w odróżnieniu od zapowiedzianej dziś produkcji Shift, oferuje bardziej rozrywkowe i młodzieżowe podejście do kwestii wyścigów. Czy aż cztery nowe produkcje nie oznaczają pójścia na ilość, a nie jakość?

Keith Munro z Electronic Arts zauważa, że różni miłośnicy wyścigów oczekują dzisiaj różnych doświadczeń – nowa oferta ma zadowolić właśnie te specyficzne gusta, prezentując odmienne style rozgrywki. Tak więc, po prostu otrzymamy pewien wybór. Całą seria trwa już dobrych kilkanaście lat i podobno do dnia dzisiejszego sprzedało się około 100 milionów egzemplarzy wszystkich części włącznie. Oczywiście marka wpłynęła na wygląd i specyfikę wielu innych produkcji, chociaż ostatnio sama stała się niejako swoją ofiarą, cierpiąc nieco na brak pomysłów. Wydaje się jednak, że w tym roku sytuacja może zmienić się na lepsze, gdyż nowe produkcje prezentują się naprawdę ciekawie i różnorodnie.