Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2009, 09:16

autor: Hed

EA o Mass Effect 2, Bad Company 2, Battlefield Heroes, Dragon Age i innych

Firma Electronic Arts poinformowała o nowych szacowanych datach premier dla wielu głośnych i oczekiwanych tytułów. Wiemy więc między innymi kiedy pojawią się takie produkcje jak Mass Effect 2, Battlefield: Bad Company 2, The Godfather II, Battlefield Heroes oraz Dragon Age: Origins. Niestety, większość z wymienionych tytułów zaliczy pewne nie do końca sprecyzowane opóźnienia.

Firma Electronic Arts poinformowała o nowych szacowanych datach premier dla wielu głośnych i oczekiwanych tytułów. Wiemy więc między innymi kiedy pojawią się takie produkcje jak Mass Effect 2, Battlefield: Bad Company 2, The Godfather II, Battlefield Heroes oraz Dragon Age: Origins. Niestety, większość z wymienionych tytułów zaliczy pewne nie do końca sprecyzowane opóźnienia.

EA o Mass Effect 2,  Bad Company 2, Battlefield Heroes, Dragon Age i innych - ilustracja #1
Mass Effect.

Jeden z najgłośniejszych obecnych projektów finansowanych przez Electronic Arts, czyli Mass Effect 2 pojawi się przed kwietniem 2010 roku. Druga odsłona serii, tworzona oczywiście przez niezastąpione studio BioWare, na pewno będzie sporym przebojem i pokaże wiele oryginalnych pomysłów twórców. Jedynka, wydana w ubiegłym roku, okazała się naprawdę niezwykłą gratką dla fanów RPG. Wystarczy zerknąć na naszą recenzję i prawie maksymalną ocenę. Co ciekawe, kontynuacja najprawdopodobniej pojawi się na kilka platform – tak przynajmniej zapowiedział John Riccitiello z Electronic Arts. Nie wiemy jeszcze czy oznacza to Xboksa 360 i pecety (jak w przypadku jedynki), czy także PlayStation 3.

Podobny los w kwestii premiery czeka grę Battlefield: Bad Company 2, która również powinna być dostępna jeszcze przed kwietniem 2010 roku, co daje oczywiście szerokie pole do spekulacji. Kolejne dzieło EA DICE zapewne będzie kontynuowało pomysły znane z pierwowzoru. Można więc spodziewać się nieco luźniejszego i fabularnego podejścia do tematu konfliktów zbrojnych oraz wciągającego trybu zabawy w sieci. Pierwsza część spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem, głównie dzięki właśnie rozgrywce wieloosobowej i sugestywnej oprawie audiowizualnej.

EA o Mass Effect 2,  Bad Company 2, Battlefield Heroes, Dragon Age i innych - ilustracja #2
Dragon Age:Origins.

Dragon Age: Origins, czyli jeszcze jedna zapowiada ambitna gra RPG od BioWare, niestety zaliczy spore opóźnienia. Dzieło miałoby się pojawić więc dopiero w drugiej połowie 2009 roku (wcześniej mówiono o marcu). Powodem opóźnień jest chęć dopracowania wszystkich wersji produktu. Ma się on pojawić na komputery osobiste oraz konsole (Xbox 360 i PlayStation 3), chociaż początkowo myślano jedynie o pecetach. Prawdopodobnie więc dodatkowy czas potrzebny jest na doszlifowanie wersji konsolowych. Autorom takich hitów jak Baldur’s Gate czy Neverwinter Nights warto dać te kilka miesięcy czasu, bo zapewne smażą godnego następcę swoich wcześniejszych dzieł.

Kolejna propozycja wydawcy na najbliższe miesiące, czyli The Godfather II, pojawi się na pewno przed lipcem tego roku. Ponownie oznacza to pewne opóźnienia względem wcześniejszych zapowiedzi, które wskazywały 24 lutego. Trudno na razie powiedzieć kiedy dokładnie dwójka się pojawi – zapewne te informacje zostaną uzupełnione wkrótce. Pierwsza odsłona swą premierę miała w 2006 roku i zyskała przychylność wielu graczy oraz zebrała pozytywne oceny recenzentów. Dwójka ma szansę okazać się większym hitem artystyczno-marketingowym i trafić nie tylko do miłośników twórczości Puzo (autor powieści o mafii). Gra ma oferować mnóstwo nowych ciekawych elementów, które przedstawialiśmy w zapowiedzi.

EA o Mass Effect 2,  Bad Company 2, Battlefield Heroes, Dragon Age i innych - ilustracja #3
Battlefield Heroes.

Ponadto, dowiedzieliśmy się także, że Battlefield Heroes, czyli swoisty eksperyment wydawcy, wyjdzie z fazy testów najpóźniej na początku maja. Sieciowa kontynuacja serii Battlefield podejmuje temat wojny w humorystyczny i komiksowy sposób, a sama zabawa jest darmowa (Electronic Arts testuje tutaj ten model sieciowej rozrywki). Od dłuższego czasu trwają zamknięte testy, na które co jakiś czas zapraszani są nowi użytkownicy - kody umożliwiające grę pojawiają się na różnych stronach i w formie nagród w konkursach.

Warto także wspomnieć o planowanej konwersji świetnego i nieco niespodziewanego hitu jakim był Dead Space na konsolę firmy Nintendo. Gra wydana przez Electronic Arts sprzedała się doskonale (rozeszło się ponad milion egzemplarzy), więc powinna spodobać się również użytkownikiem Wii. Ciekawe jak dziecko twórców Mario poradzi sobie z tym tytułem. Wydawca potwierdził również, że gra The Sims 3 pojawi się 2 czerwca 2009 roku (czyli nieco wcześniej niż pisaliśmy niedawno), a Burnout Paradise: The Ultimate Box powinien już czekać na półkach sklepowych na konsumentów (u nas produkt będzie dostępny w najbliższy piątek).

gry