Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 lipca 2007, 13:39

autor: Metatron

Nowa wersja PSP wcześniej w Europie niż w Japonii

Informowaliśmy niedawno, że europejscy gracze otrzymają nową wersję PSP we wrześniu, w tym samym czasie, kiedy konsola trafi na inne rynki światowe. Jak się okazało nie będzie to do końca prawda, ponieważ tym razem, w odwrotności do większości podobnych przypadków, będziemy mogli kupić nową konsolę jeszcze przed Japończykami.

Informowaliśmy niedawno, że europejscy gracze otrzymają nową wersję PSP we wrześniu, w tym samym czasie, kiedy konsola trafi na inne rynki światowe. Jak się okazało, nie jest to do końca zgodne z prawdą, ponieważ tym razem, w odwrotności do większości podobnych przypadków, będziemy mogli kupić nową konsolę jeszcze przed Japończykami.

Jak donosi serwis gamesindustry.biz, Sony potwierdziło podaną w zeszłym tygodniu informację, z której wynika, że odświeżone PSP, które zastąpi na rynku starszy model, trafi do Europy na początku września. Dla porównania konsola na terytorium Japonii zadebiutuje nieco później, bo 20 września. Według zapowiedzi cena nowej, odświeżonej wersji nie będzie różniła się od ceny starszej edycji PSP.

Przypominamy, że nowa konsola będzie smuklejsza od poprzedniczki, zapewni szybszy odczyt z UMD, a także pozwoli na podłączenie jej do telewizora. Więcej informacji na temat zmian wprowadzonych w nowej wersji PSP znajdziecie w naszych poprzednich wiadomościach.