Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lutego 2005, 12:35

autor: eLKaeR

Możesz dłużej, czyli nowe źródło zasilania dla PSP

Z naszego ostatniego artykułu na temat kieszonkowej platformy PSP dowiecie się przykładowo, że „(...) w najmocniejsze graficznie tytuły będziemy mogli pograć (...) do 4 godzin, w najsłabsze blisko 6 godzin (...)”. Słowa te tyczą się oczywiście żywotności w pełni naładowanego akumulatora, standardowo dołączonego do każdej konsoli. Nadchodzi jednak nowe źródło energii.

Z naszego ostatniego artykułu na temat kieszonkowej platformy PSP dowiecie się przykładowo, że „(...) w najmocniejsze graficznie tytuły będziemy mogli pograć (...) do 4 godzin, w najsłabsze blisko 6 godzin (...)” . Słowa te tyczą się oczywiście żywotności w pełni naładowanego akumulatora, standardowo dołączonego do każdej konsoli. Nadchodzi jednak nowe źródło energii.

Korporacja Sony przygotowała ulepszoną baterię litowo-jonową, wydajniejszą od poprzedniego modelu o około trzydzieści procent. Udoskonalone akumulatory pojawią się w wielu rozmaitych urządzeniach, czyli m.in. w kamerach i komputerach przenośnych. Naturalnie omawiane źródło zasilania ma być także kompatybilne z PlayStation Portable. Według ekspertów czas użytkowania, dzięki nowej baterii, sięgnie przedziału 6-8 godzin.