Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2005, 12:30

Area 51 już "oficjalnie" na PeCety

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku wspominaliśmy o rzekomej produkcji gry Area 51 w wersji na PeCety, nie była to informacja w pełni potwierdzona. Dzisiaj okazało się, że ówczesne plotki znalazły pokrycie w rzeczywistości, o czym najlepiej świadczy oświadczenie prasowe firmy Midway Games, w którym oficjalnie zaanonsowano wspomniany produkt na poczciwe „blaszaki”.

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku wspominaliśmy o rzekomej produkcji gry Area 51 w wersji na PeCety, nie była to informacja w pełni potwierdzona. Dzisiaj okazało się, że ówczesne plotki znalazły pokrycie w rzeczywistości, o czym najlepiej świadczy oświadczenie prasowe firmy Midway Games, w którym oficjalnie zaanonsowano wspomniany produkt na poczciwe „blaszaki”. Co ciekawe, gra ukaże się równocześnie z jej konsolowymi odpowiednikami, czyli w kwietniu bieżącego roku.

Area 51 to strzelanina osadzona w perspektywie pierwszej osoby, która kładzie nacisk zarówno na akcję, jak i specyficzną atmosferę horroru. Program luźno nawiązuje do produkcji z połowy lat dziewięćdziesiątych pod tym samym tytułem, która pierwotnie zadebiutowała na automatach coin-op, również przy udziale firmy Midway.

Fabuła koncentruje się na postaci Ethana Cole’a, specjalisty od niebezpiecznych materiałów, który przewodniczy małemu oddziału Sił Specjalnych, wysłanemu w celu eksploracji tajemniczej „Strefy 51”, gdzie według różnych legend, miało rozbić się UFO. Bezpośrednią przyczyną podjętej akcji stało się zagrożenie wirusem, który spowodował odcięcie znajdującej się na tym terenie placówki badawczej i uwięzieniu jej pracowników. Dopiero na miejscu okazuje się, że śmiercionośny wirus zdążył zmutować część załogi w potwory. Jak nietrudno się domyślić – walka z tymi ostatnimi będzie głównym celem gry.

Więcej informacji na temat Area 51 znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.