Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 stycznia 2008, 16:14

autor: Metatron

Japońska premiera Skype na PSP opóźniona

Według planów Sony Computer Entertainment Japan, dzisiaj na terytorium Kraju Kwitnącej Wiśni powinny trafić do sklepów mikrofony pozwalające skorzystać z komunikatora Skype w konsoli PSP. Niestety zarówno premiera sprzętu, jak i obsługującego go firmware została przesunięta.

Według planów Sony Computer Entertainment Japan, dzisiaj na terytorium Kraju Kwitnącej Wiśni powinny trafić do sklepów mikrofony pozwalające skorzystać z komunikatora Skype w konsoli PSP. Niestety zarówno premiera sprzętu, jak i obsługującego go firmware, została przesunięta.

Jak poinformowało SCEJ, powodem opóźnienia premiery było odkrycie faktu, że oba zestawy mikrofonowe (zawierające jeden lub dwa mikrofony) nie spełniały wymagań stawianych przez twórców Skype’a. Dlatego też postanowiono popracować nad nimi i wypuścić je do sklepów w późniejszym terminie. W związku z tym opóźniono również publikację najnowszego firmware konsoli, które miało wzbogacić jej możliwości o obsługę wspomnianego komunikatora.

Wygląda jednak na to, że Europejczycy nie powinni się przejmować tą sytuacją. Jak bowiem poinformował półoficjalny blog Sony, Three Speech, japońskie kłopoty nie będą mieć wpływu na premierę zestawów na Starym Kontynencie. Możemy więc spodziewać się, że trafią do sprzedaży planowo, czyli pod koniec stycznia.