Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dragon Ball - Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Dragon Ball na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

NDS
Dragon Ball
Czas
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki1 RPG1
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Dragon Ball Z: Attack of the Sayians
Dragon Ball Z: Attack of the Sayians

RPG 28 kwietnia 2009

Klasyczna gra RPG stworzona przez zespół Monolith Software pod skrzydłami firmy Bandai Namco. Produkcja została oparta na licencji kultowej mangi japońskiego rysownika — Akiry Toriyamy. Akcja Dragon Ball Z: Attack of The Sayians rozgrywa się w przedziale czasowym od sławnego turnieju sztuk walki, gdzie do finałowego pojedynku stanęli Goku i Piccolo, do ataku Sayian na Ziemię. Historia została podzielona na piętnaście rozdziałów, w których na wykonanie czeka ponad 80 zróżnicowanych zadań. Do naszej dyspozycji oddano szereg bohaterów znanych z animowanego oryginału (Goku, Krillin, Yamscha), a sam schemat zabawy oparto na eksploracji, rozwoju postaci i walce z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a może w nich brać udział maksymalnie trzech wojowników. Oprócz standardowych przeciwników, na pokonanie czekają wymagający opracowania skutecznej taktyki bossowie. Mocną stronę gry stanowi kreskówkowa oprawa graficzna, doskonale komponująca się z klimatem twórczości japońskiego rysownika.

Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2
Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2

Bijatyki 22 listopada 2005

Rozgrywka w Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2 koncentruje się na widowiskowych pojedynkach z udziałem znanych z oryginału postaci, na czele z Goku, Piccolo oraz Cellem. Cechą charakterystyczną omawianego tytułu jest oryginalny, zespołowy system walki – w starciach prowadzimy maksymalnie trzech wojowników, pomiędzy którymi możemy swobodnie się przełączać lub wydawać im grupowe rozkazy. Powoduje to, że do zabawy wkrada się aspekt taktyczny. Warto nadmienić, że każdy z szesnastu grywalnych herosów dysponuje unikalnym systemem walki i rodzajami ataków, których wachlarz poszerza możliwość transformacji w tak zwanego „superwojownika”. Produkcję oparto na licencji popularnej na całym świecie mangi autorstwa Akiry Toriyamy.

Dragon Ball: Origins
Dragon Ball: Origins

Akcji 4 listopada 2008

Klasyczna gra RPG, stworzona pod skrzydłami firmy Bandai Namco w oparciu o mangę autorstwa Akiry Toriyamy. Głównym bohaterem gry jest Goku, a fabuła, rozpoczynająca się w momencie spotkania protagonisty z Bulmą, opowiada o ich wspólnej wędrówce w poszukiwaniu tytułowych smoczych kul. Schemat rozgrywki oparto na eksploracji otoczenia, wykonywaniu rozmaitych zadań fabularnych i misji pobocznych, rozwiązywaniu zagadek oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a kolejne ciosy wykonujemy korzystając z prostych gestów. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu energii Ki otrzymujemy dostęp do rozmaitych ataków specjalnych, na czele ze sławną „falą uderzeniową”, znaną również jako „kamehameha”. Na uwagę zasługuje dwuwymiarowa oprawa graficzna, utrzymana w wiernej animowanemu oryginałowi stylistyce.

Dragon Ball: Origins 2
Dragon Ball: Origins 2

Akcji 22 czerwca 2010

Przygodowa gra akcji stworzona przez zespół Game Republic. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony cyklu, a opowiedziana w niej historia rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła się fabuła pierwszego Dragon Ball: Origins. Gracze mają zatem okazję poznać dalsze losy Goku, który musi zmierzyć się z próbującą przejąć kontrolę nad światem Armią Czerwonej Wstęgi. W przeciwieństwie do pierwowzoru, tym razem prowadzimy do boju nie tylko głównego bohatera, lecz również inne, znane z animowanej serii postacie, takie jak Yamscha oraz Krillin. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej grze z serii, schemat rozgrywki inspirowany jest kultowym cyklem The Legend of Zelda. Akcja prezentowana jest zatem w rzucie izometrycznym, a oprócz eksploracji otoczenia i niezliczonych starć z oponentami przychodzi nam rozgrywać etapy platformowe oraz logiczne. Dragon Ball: Origins 2 pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na grę w towarzystwie znajomych. Uzupełnienie trybu fabularnego stanowi specjalny wariant rozgrywki, noszący miano „Survival Tower”, gdzie mierzymy się z supersilnymi oponentami na specjalnie przygotowanych arenach.