Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dragon Ball Online (PC)
OkładkaDragon Ball Online (PC)

Dragon Ball Online PC

Gra akcji typu MMO wzbogacona elementami zapożyczonymi z gatunku RPG. Jej stworzenie wzięło na swoje barki studio NTL Inc., a nad poczynaniami zespołu deweloperskiego czuwał sam Akira Toriyama, autor kultowej mangi Dragon Ball.

RPG | zagraj za darmo | seriale animowane | manga i anime | Dragon Ball | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Online Premiera PC

premiera światowa

4lutego2010

Gra przestała działać

1października2013

Uwaga: Z końcem października 2013 roku serwery gry zostały wyłączone i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Dragon Ball to jedna z najpopularniejszych mang na świecie. Doczekała się już wielu adaptacji w postaci gier wideo, niezwykle popularnego serialu telewizyjnego, a nawet pełnometrażowego filmu. Studio NTL Inc. postanowiło dołożyć do tego zestawu grę MMO osadzoną w jej realiach. Wydaniem tytułu zajęły się aż dwie firmy – Bird Studio i Shueisha. Warto zaznaczyć, że produkcję nadzorował sam Akira Toriyama, autor pierwowzoru. Dzięki temu twórcom udało się wiernie odzwierciedlić wygląd lokacji oraz postaci stworzonych przez mangakę.

Fabuła DBO osadzona została dokładnie 217 lat po zakończeniu historii przedstawionej w oryginalnej serii Dragon Ball. Ziemia przez ten czas została opanowana przez organizację zwaną Mrocznym Okiem, na czele której stoi tajemniczy Strażnik Czasu Trunks. Zadaniem gracza jest oczywiście uwolnienie planety z rąk najeźdźców.

Aby tego dokonać musimy wcielić się w wojownika będącego przedstawicielem jednej z trzech dostępnych ras – ludzi, nameczan lub majin. Każda z nacji posiada ponadto zupełnie odrębne profesje oferujące odrębne zestawy umiejętności. Tak więc ścieżek rozwoju jest całkiem sporo. W grze zaimplementowano także edytor postaci umożliwiający dostosowanie wyglądu postaci do własnych upodobań.

Sama rozgrywka polega głównie na wędrowaniu po świecie i wykonywaniu najróżniejszych zadań. Miłośników Dragon Balla ucieszy fakt, że w trakcie podróży spotykamy postacie znane z oryginalnej mangi oraz serii anime. Dzięki dziurom w czasie rozsianym po całym świecie, możemy nawet wziąć udział w wydarzeniach opisanych i narysowanych przez samego Toriyamę.

Ciekawie prezentuje się sposób rozwoju postaci. Przygodę rozpoczynamy jako dziecko. Awansując na kolejne poziomy doświadczenia, nasz bohater zaczyna rozwijać się, zmieniając także swój wygląd fizyczny. Trwa to do czasu osiągnięcia trzydziestego, czyli maksymalnego poziomu.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Cały świat przedstawiony został za pomocą trójwymiarowej grafiki, jednak dzięki zastosowaniu specjalnej techniki pogrubionych konturów, całość utrzymana jest w komiksowej stylistyce.

Dragon Ball Online oferuje także coś dla miłośników rywalizacji z innymi ludźmi. System PVP umożliwia toczenie pojedynków pomiędzy graczami na specjalnie przygotowanych arenach.

Tryb gry: massive online multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 252 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball Online: Odpowiednia dla każdego wieku.