Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3PS4PSV
Okładka J-Stars Victory VS+ (PS3)
OkładkaJ-Stars Victory VS+ (PS3)

J-Stars Victory VS+

Rozszerzona wersja trójwymiarowej bijatyki, która zadebiutowała w 2014 roku na konsolach PlayStation 3 i PS Vita. Gracze mają okazję wcielić się w ulubionych bohaterów znanych z japońskich komiksowych magazynów Jump i stanąć do widowiskowych pojedynków na wielu arenach.

Bijatyki | TPP | manga i anime | beat 'em up | na 2 osoby | crossover | Dragon Ball | Naruto | kooperacja | One Piece | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

J-Stars Victory VS+ na konsoli PlayStation 4 jest trójwymiarową drużynową bijatyką, rozgrywającą się na dużych i otwartych arenach. Gra powstała jako specjalny projekt, który ma uczcić 45. rocznicę istnienia magazynu Weekly Shonen Jump, publikowanego przez japońskie wydawnictwo Shueisha. Na kartach czasopisma regularnie co tydzień ukazywały się i ukazują nadal kolejne rozdziały najpopularniejszych na świecie serii mangowych. J-Stars Victory VS+ jest więc ogromną gratką dla fanów japońskich opowieści obrazkowych, ponieważ pozwala wcielić się w najbardziej rozpoznawalne postacie komiksu z Kraju Kwitnącej Wiśni. Za stworzenie tytułu odpowiada firma Namco Bandai oraz studio Spike Chunsoft. Produkcja jest nową edycją gry J-Stars Victory VS, która w 2014 roku została wydana jedynie w Azji na konsolach PlayStation 3 oraz PS Vita. Poza licznymi drobnymi poprawkami w gameplayu, ulepszona wersja posiada także pełnowymiarowy tryb arcade, w którym toczymy serie połączonych ze sobą walk.

Gracze mogą wybierać postacie spośród szerokiego wachlarza różnych serii, które zadebiutowały w magazynie Weekly Shonen Jump, a także kilku innych, ukazujących się w związanych z nim czasopismach. Mowa to o komiksach takich jak: Naruto, One Piece, DragonBall Z, Toriko, Gintama, Bleach, HunterxHunter, Kenshin, Nisekoi, Medaka Box, Yu Yu Hakusho, Kochira Katsushika-ku Kameari Koen Mae Hashutsujoi kilku innych. Poszczególne cykle reprezentuje jeden lub kliku herosów. Każdemu udziela głosu aktor znany z animowanej adaptacji danego cyklu.

Model rozgrywki jest bardzo zbliżony do wydanej na PlayStation 3 gry Mobile Suit Gundam Extreme Vs. co nie powinno dziwić, bowiem twórcy używają tego samego silnika i korzystają z podobnych rozwiązań. Podczas zabawy naprzeciw siebie stają dwie drużyny złożone z dwóch wybranych przez nas bohaterów. W przypadku samotnej rozgrywki drugą postać kontroluje SI. Gracze określają także trzeciego zawodnika, który pełni rolę supportu w trakcie walki, przyzywanego na tylko w razie potrzeby. Inspirowane różnymi mangami areny, na których walczymy, są duże i otwarte, a gracze mogą swobodnie się po nich poruszać. Postacie dysponują czterema rodzajami ataków: zwykłym, wzmocnionym, dystansowym oraz specjalnym. W zależności od herosa, styl walki potrafi dość znacząco się różnić. Niektórzy preferują walkę na dystans, inni wolą bezpośrednie zwarcie z oponentami. Wygraną w pojedynku zdobywa drużyna, która wypełni swój wskaźnik zwycięstwa. Powiększamy go nokautując przeciwników. W trakcie meczy możemy także wykorzystać widowiskowy specjalny atak drużynowy, zadający ogromne obrażenia przeciwnikom.

Deweloperzy starali się oddać w trójwymiarze wiele różnorodnych stylów graficznych serii z Weekly Jumpa. Twórcy nie zdecydowali się jednak na zastosowanie techniki cel-shadingu, w zamian za to opracowali dość realistyczne modele postaci, którym towarzyszą pomysłowe i widowiskowe animacje. Ścieżka dźwiękowa gry składa się z oryginalnych utworów, a także muzyki pochodzącej z animowanych telewizyjnych adaptacji komiksów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe J-Stars Victory VS+: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
PSV
PS4